logo

Başkan Kocatepe, “Baş Tacımız Annelerimizin Hakkını Hiçbir Zaman Ödeyemeyiz”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Anneler Günü dolayısıyla, kutlama mesajı yayımladı. Başkan Kocatepe’nin mesajında; “Hayatımızın en değerli varlığı olan, baş tacımız annelerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz.” dedi.

Kocatepe Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “ Cennet annelerin ayakları altındadır” Hadis’i Şerif’ini de hatırlattı. Kocatepe; “Anneler; evlatları ve eşleri için her türlü güçlüğe katlanan karşılıksız sevginin simgeleridir. Ailenin yapıtaşı olan anneler, toplumsal hayattaki konumlarıyla da Türkiye’nin kalkınmasına büyük katkı sunar. Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in ifadelerine mazhar olan ‘Cenneti annelerin ayaklarının altında gören’ bir medeniyetin fertleri olarak annelerimize layık oldukları sevgi ve saygıyı göstermek en temel görevlerimizden biridir.

Onları hayatımızın sadece bir günü değil, dünyaya gözlerimizi ilk açtığımız andan itibaren, hatırlamalıyız. En güzel anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin tek beklentisi, bizlere gösterdikleri sevgi ve ilgiyi onlara da hissettirmektir. Bu yüzden hiçbir hediyenin anne sevgisinin üzerinde olmadığı unutulmamalıdır.

Her birimiz için önemli olan annelerimize, hayatlarının her gününde destek olmak bir görev değil, içten gelen duygu olmalıdır.  Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere, tüm vatandaşlarımın Anneler Günü’nü kutluyor, sevginin kaynağı annelerimize saygılarımı sunuyorum” diyerek mesajını tamamladı.

ABBB

anneler günü

Share
309 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?