logo

reklam

Başkan Kocatepe Artvin’i Dünya’da Temsil Edecek

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 19-22 Ekim tarihleri arasında Fransa’nın Strasbourg kentinde yapılacak, 29. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresine (YBYK) katılacak.

Geleceğini eğitim ve turizm üzerine kurma yolunda son yıllarda önemli atılımlar yapan ve yerel yönetimler bağlamında da bu atılımlara uygun projeler geliştiren Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe Türkiye’yi ve Artvin’i yerel meclis üyesi olarak Fransa’da temsil edecek.

Göreve başladığı günden beri Artvin’i ulusal ve uluslararası boyutta başarıyla temsil eden ve yaptığı her faaliyet, iş ve projeyle Artvin’den söz ettiren ve Kocatepe ile Artvin ilk kez Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde temsil edilecek.

Üye ülkelerde yerel ve bölgesel demokrasiyi ve bu yönetimlerin özerkliğini güçlendirmek, yerel ve bölgesel yönetişimi iyileştirmek ve bölgeleri arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla düzenlenen kongreye katılacak olan Başkan Kocatepe “Avrupa’da başarılı belediyecilik uygulamalarını yerinde görmek ve Artvin Belediye’sinin örnek uygulamalarını Avrupa’da tanıtmak için bu toplantıların iyi bir fırsat. Kongrede ülkemizi ve ilimizi en iyi şekilde anlatmaya çalışacağım” dedi.

Kongrede edineceği izlenim ve deneyimleriyle Avrupa’da ki örnek yerel yönetim ve belediyecilik anlayışlarının, butik bir turizm kenti olma iddiasını taşıyan Artvin’de kendi kültürel ve inanç değerlerimize uygun bir şekilde uygulanabileceğini belirten Kocatepe bu noktada kongreyi çok önemsediğini kaydetti.
Kocatepe “Strasbourg’da 47 ülkenin üyeliği ve seçimle gelmiş üyelerin katılımıyla Avrupa ülkelerinin sorunlarının görüşüldüğü ve çözüm odaklı çalışmaların yapıldığı Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde ülkemizi ve ilimizi temsil ediyor olmanın gururunu yaşıyorum. 19-22Ekim tarihleri arasında kongrede yine yerimizi alacağız” dedi.

Türkiye’yi kongrede Artvin, Konya, Antalya, Ankara, Eskişehir, Diyarbakır, İstanbul, Adana, Van, Osmaniye, Karabük, Rize ve Kocaeli il ve ilçe belediye başkanlıklarından, belediye başkanı ve belediye meclis üyesi düzeyinde toplam 18 kişi temsil edecek.

Share
363 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?