logo

Başkan Atan, Sanayi Esnafıyla Bir Araya Geldi

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, esnaf ziyaretlerinin gerçekleştirdiği ikinci toplantıda Sanayi Esnafıyla kahvaltıda buluştu.

 

Borçka Sanayi Çarşısı Cami yanındaki lokantada gerçekleştirilen toplantıya Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Başkan Yardımcısı Nurettin Okuyan, AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk ve sanayi esnafı katıldı.

Kahvaltının sırasında, yaklaşık 40 yıldır akordeon çalan Emrullah Keskinkurt eşliğinde yöresel müzik ziyafetinin ardından Belediye Başkanı Aslan Atan ilçe genelinde yapılan ve yapılması düşünülen hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu.

Belediye Başkanı Aslan Atan konuşmasında; “Şehrin ortasından nehir akan bir şehrin güzelliklerini belki yaşayamadık ama gerçekten bu Allah vergisi bir güzelliktir. Tarihi süreç içerisinde adamlar böyle nehir kıyılarına yerleşmiş nehir demek bereket demektir. Onun için inşallah hepimiz bundan sonra bu nehrin güzelliklerini Borçka’ya yansıtacağız. El birliği içerisinde sanayimiz de hem nehir kıyısında hem de yol kıyısında tabi ki biz istiyoruz ki sanayimiz siz kıymetli çalışanlarımızla Borçkalı hemşerilerimize yakışır şekilde olsun. Birinci devreyi bitirdiniz, birinci periyot bitti. Sanayiyi inşallah aldınız, biraz toparlanma sürecinden sonra yine böyle ilk kahvaltı ve sohbet toplantısıydı. Bir dahaki toplantıda başkanımızla buradaki ekip arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz. Sanayi için ilk etapta neler yapabiliriz görüntüyü ve çevreyi güzelleştirmek için gelen geçenlerin gözüne hitap etmek için gelen geçen ne güzel sanayiymiş bir buraya uğrayalım diyebilmesi için bir şeyler yapmaya gayret göstereceğiz. Allah razı olsun buranın alınıp size kazandırılmasında gerçekten çok önemli katkıları oldu, mücadele etti. Artvin’imizin bir şansı olarak görüyorum milletvekilimizi. İnsanlar zannediyorlar ki hemen işe başlanacak bir işe başlamadan proje ihale aşamasına getirmek inanın 7-8 ayı buluyor. Kolay değil önce tasarlayacaksınız, kaynağını bulacaksınız, tahsisini alacaksınız, projelendireceksiniz ondan sonra ihale edeceksiniz son aşama da buda Türkiye’de bürokrasinin zor yürüdüğü memlekette en az 7-8 ayı buluyor. Siz işte başladınız kaç aya bitirdiniz alımını, işte bu işler inanın ki iktidar olmamıza rağmen, bizim elden takip etmemize rağmen vallahi zor billahi zor. Bir çok kurum müdürü ile kavga eder pozisyona geldik, iki kere valiye çıktık. Ankara’ya, oraya buraya gidiyoruz. İnşallah bu Eylül ayına doğru tahminimiz o yönde su ve kanalizasyonunu birlikte ihale edeceğiz” dedi.

Daha sonra söz alan Ak Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk ; “İki blok halinde olan hastanenin alt bloğa taşınacak hizmet orada devam edecek, üst blok yıkılıp bahçeye olan kısmına da yeni hastanenin yerleştirilmesi ve kazılması çalışmaları başlayacak kısa zaman da. Doktorlarla ilgili de biliyorsunuz bir sıkıntı var. Bir taraftan hastanemiz var hizmet veriyor ama bir şekilde doktorlar gelmiyordu, buda tabi nüfusa dayalı bir şey, birde tercih etmiyorlardı. O bakımdan şimdi biliyorsunuz Dahiliye doktorumuz vardı tayini çıktı kendi memleketine ailevi nedenlerden dolayı gitti” dedi.

Sanayi esnafları ise; “Belediye Başkanımızın kaynaşma toplantısı çok iyi geçti, bu tür toplantıların gerisi de gelirse güzel olur. Bu dönem de ilk defa oldu, böyle toplu yemek, sanayi de iftar bile yapmamıştık. Sanayinin de sorunları var ve yavaş yavaş başlayalım da en azından diyalog ile bu işler çözüleceği için bu toplantılarda biri birşey söyler ötekini aklına başka bir şey gelir derken böylece sorunlar konuşulur. Elbette ki sorunlar var ama şimdi bunları dile getirmenin pek bir esprisi yok tabi ki. Çünkü şuan da buranın mülkiyeti ile ilgili sıkıntılarımız var onları çözdük” diye ifadelerde bulundular.

Belediye Başkanı Atan toplantının sonunda “Sanayi esnafıyla kahvaltıda bir araya geldik. Haftanın belirli günleri yapılacak olan halk ve esnaf toplantılarının ikincisini düzenledik. Bu toplantılarda vatandaşlarla hem birlik beraberliği pekiştirmek, hem de 10 aylık süreçte yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında vatandaşı bilgilendirmek adına istek ve öneriler dile getirildi. Katılan tüm sanayi esnaf arkadaşlarımıza teşekkür ederim, bu ve buna benzer vatandaş ve esnaf istişare toplantılarımız bundan sonra da devam edecek” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Share
632 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?