logo

Başkan Atan, Acarlar MYO Öğrencilerinin Sorunlarını Dinledi

 

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Acarlar Meslek Yüksekokulu Öğrenciler ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Borçka Demirkol Otelinde öğrencilerin sorunlarını dile getirildiği toplantıya; Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, Acarlar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Muhammet Ardıç, Acarlar Meslek Yüksek Okulu Sekreteri Muhammet Erdem, AK Parti 23. Dönem Artvin Eski Milletvekili Ertekin Çolak, İl Genel Meclis Üyelesi Muhammet Çakmak, AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk ve öğrenciler katıldı.

Yemeğin ardından açıklamalarda bulunan Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan; “Borçka ilçemizde Meslek Yüksek Okul açılırken dedik ki öğrencinin gelebileceği, ilerde öğrencilerimiz iş bulabileceği istihdam kapılarının açık olduğu bölümleri açalım. Malumunuzdur biliyorsunuz eski Türkiye yok artık, eskiden üniversite sayıları belliydi. Her ilde bırakın belli başlı büyük illerde üniversite vardı. Bugün bakıldığı zaman 81 ili geçin her ilde birden fazla üniversitenin olduğu dönemi yaşıyorsunuz. Tam sayısını bilmiyorum ama 170’e yakın üniversite var. Bunların bir çok bölümünde öğrenci bulmakta zorlanırken 2 yıllık yüksekokullarında geçerli bölümler olmayınca öğrencilerin gelmesini sıkıntı olduğunu bildiğimiz için öyle bölümler açalım ki buraları öğrencilerimiz gönül rahatlığıyla içerisinde tercih etsin. Siz öğrencilerimizin bu bölümleri tercih etmenizde biliyorsunuz ki iş imkanları çok önemli yeri teşkil ediyor” dedi.

Başkan Atan konuşmasının devamında; “Bir çok geçerli bölümleri de katmak suretiyle Borçka’daki Acarlar Meslek Yüksekokulumuzun öğrenci kapasitesini daha da arttıracağız. Bölüm sayısını arttırmakla birlikte öğrencilerimiz de artacak inşallah Borçka’mızı bir üniversite kenti, yüksekokul kenti, bir eğitim kenti haline getireceğiz. Bende bu şehrin Belediye Başkanı olarak sizlerin en büyük destekçiniz olduğumu belirtmek için bu toplantıyı tertip ettik. İnşallah bu yaz yüksekokulumuza bir yurdu kazandıracağız. Borçka’mızın çok değerli iş adamı İsmet Acar beyin sözü var, Borçka’ya 300 kapasiteli bir öğrenci yurdunu yapıp ilçemize kazandıracaklardır. Biz istiyoruz ki Borçka’mız sizin gibi gençlerimiz tarafından tercih edilen huzurlu bir şehir olsun. Yani buraya gelen öğrencilerimiz sıkıntı yaşamasınlar” diye ifade etti.

Acarlar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Muhammet Ardıç; “MYO’muzda seneye 3 bölümümüz daha açılacak. Öğrenci sayımız yaklaşık 300’e yakın olacak. Haliyle barınma en büyük problemimiz,  dolayısıyla yurdun erken bitmesi bu konuda özel sektörün biraz daha erken davranması bizim işimizi daha kolaylaştırır. Biz bu noktada yerel yönetimin desteğiyle elbette ki büyümeye devam ediyoruz. Şu anda 80 öğrencimiz var. Seneye bu otomatikman 180 kişi olacak 3 programa da yaklaşık olarak 150’e yakın öğrenci aldığımız da bu 300’ün üzerine çıkıyor. Bir sonraki sene 400’ün üzerine bu şekilde katlamalı olarak devam eder. Yeni programlar açtıkça öğrenci sayısı artacak tabi ki. Türkiye’de sanırım bildiğim kadarıyla eşi benzeri olmayan eğitim kampusumuz barajın hemen önünde ve barajdan aldığımız bu enerjiyle ilçeye kaliteli eğitim vermeye çalışıyoruz” dedi.

AK Parti 23. Dönem Artvin Eski Milletvekili ve 25. Dönem AK Parti Artvin Milletvekili Aday Adayı Ertekin Çolak; “Öğrencilerimize yönelik bu yemeği düzenleyen Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Borçka’da gerçekten çok güzel iki bölüm açılmış. Hem enerjiyle ilgili, hem de iş sağlığı güvenliği ile ilgili ikisi de belki Türkiye’de şu an en popüler yüksekokul bölümlerinden ikisi bundan dolayı bu bölümleri buraya kim kazandırdıysa ben onlara çok teşekkür ediyorum. Ayrıca iş adamımız yine Borçkalı hemşerimiz İsmet Acar’a sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyorum. Çünkü milletvekili olduğumuz zaman böyle bir konu için yanına gittiğimiz de bizi boş çevirmediğini” beyan etti.

AK Parti Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk; “Bu bir organizasyon, bu bir yemek organizasyonu biliyorum ki farklı yönlere de çekilecek bunun altını çizerek söylemek istiyorum. Ama ne olur burada bütün öğrencilerimize sahip çıkalım kim olursa olsun. Borçka için bu öğrencilerimiz Borçka için. Eğitim diyoruz, turizm diyoruz, gelişme diyoruz nasıl olacak bu hep birlikte olacak.

AK Parti Borçka Gençlik Kolları İlçe Başkanı Mustafa Saruhan; “İlk defa ilçemize gelip ilk yüksekokulun açılmasında ilk yıl ilk dönem ilçemize gelen arkadaşlar bizim için önemlidir, değerlidir. Bu yüksekokulu ilçemize kazandıran hükümetimize çok teşekkür ediyoruz. Bu yemeği tertipleyen, düzenleyen sayın Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Üniversite öğrencileri sırasıyla sorunlarını, istek ve duygularını ise şöyle dile getirdiler.

“Trabzon’dan geldiğim için o kadar fazla fark olmadı benim için ama güzel, fazla gezmedim ama gördüğüm kadarıyla güzel bir yer. Üniversitenin hemen barajın yanında olması da çok güzel bir görüntü yeşillik konusunda da görmüştüm baraj falan görmüştüm çok güzel.

İlk olmak her zaman büyük sıkıntıdır. Burada da ilk öğrenciyiz çevre olarak, okul olarak yurdumuz yok bu sıkıntıları yaşıyoruz. Başka bir sıkıntımız yok.

Öncelikle Ege Üniversitesinde yaşanan olaylar sonucunda hayatını kaybeden Fırat kardeşimize Allahtan rahmet diliyorum ülke halk olarak da bu olayı kınıyoruz.

Borçka’ya gelmemizin amacı burada Meslek Yüksekokulunda iş sağlığı ve güvenliği bölümünü okuyorum ve buradan tüm üniversiteye gelecek arkadaşlara sesleniyorum,  gerçekten Borçka eğitim olarak, insanların kişisel özellikleri olarak, sosyal olarak çok güzel şartlara uygun.

Bir öğrenci olarak buradaki arkadaşlarımıza kardeşlerimize nasıl daha faydalı oluruz nasıl daha yardımcı oluruz diye kendi hayatımızdan zamanımızı ayırıp fedakarlık yapıyoruz. Yani buraya daha çok öğrenci nasıl çekeriz nasıl daha çok sevdiririz diye çabalıyoruz. İnşallah bu çabamız boşa çıkmaz” diyerek yemeği düzenleyen Belediye Başkanı Aslan Atan’a teşekkür dileklerini ilettikten sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Share
2521 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?