logo

reklam
17 Ağustos 2015

Başkan Akçiçek Hizmette Sınır Tanımıyor

Artvin Kemalpaşa belediyesi yaptığı hizmetlerle göz doldurdu. Kemalpaşa belediyesi yıl içinde bir çok başarılı işe imza atarken son olarak beldenin 30 yıllık su ihtiyacını giderecek projeyi tamamladı.

 

En büyük su deposunda kurban kesildi

Kemalpaşa İçme suyu inşaatı kapsamında mevcut su depolarına ilaveten toplam 23 kilometre isale hattı ve Pilavtepe Mevkiinde 200 metre küplük, Üçkardeş Köyü mevkiinde 50 metre küplük, Barsbaylar mevkiinde 700 metre küplük ve Selimiye Mahallesinde 200 metre küplük olmak üzere toplam dört adet Su Deposu temelleri atılar inşaatına başlanıldı. İçme suyu İnşaat Projesinin yaklaşık bir yıl içerisinde tamamlanması planlanmış olup, yapılan çalışma ile Beldenin önümüzdeki 30 yıllık su ihtiyacı giderilmiş olacak. Proje bedeli olarak 3,5 milyon TL tutan su 23 kilometrelik bir hattan geçecek. En büyük su deposu olan Barsbaylar mevkiinde kurban kesilerek projenin temel atması gerçekleştirildi. Kemalpaşa belde belediye başkanı Ergül Akçicek ve belediye çalışanlarının yanı sıra proje çalışanlarıyla beraber su deposunun olduğu yerde kurban kesilerek yapılan işin kazasız hayırlı bir şekilde bitmesi temennisinde bulunuldu. Kemalpaşa belediye başkanı Ergül Akçicek açıklamalarda bulunurken; “Büyük bir projeye imza attık. Kemalpaşa’ da 30 yıl daha su ihtiyacı olmayacaktır. Bu projeyle beraber sadece su depoları yapmadık, bir çok bağlantı yollarını da birleştirdik, depoların olduğu yerlerde vatandaşın arazilerine yollar yaptık. Bizim hizmet anlayışımızda her kapıya hizmet götürmek genel prensibimizdir. Nerede Hizmete ihtiyaç ve talep var ise biz Kemalpaşa Belediyesi olarak orada hazır bulunuruz.

25 Bin metre kare kilitli parke taşı ile yol döşemesi yaptık. Seçim Vaadimde belirttiğim gibi 2016 yılı sonuna kadar Belde sınırları kapsamında 50 Bin metre kare kilitli parke taşı çalışması hedefimizle parke ve beton kaplaması olmayan yer kalmayacaktır.

Yine Beldemiz Selimiye Mahallesi merkezinde bulunan Aile Bahçesi ve Çocuk Parkının oyun gurubu hasar görmüş idi. 40 bin TL. harcayarak bu park Oyun grubunu  yenileyerek  çocuklarımızın hizmetine sunulmuştur.

Ön Arıtmalı Derin Deniz Deşarj tesisi ihalemiz 20.08.2015 tarihinde yapılacak olup, en kısa sürede yeniden çalışmalara başlanacaktır. Gelişmekte olan beldemizin Turizm Beldesi olması açısından her fırsatta yenilikler yapmak istiyoruz.

Bu nedenle belde içinde yapılan parke kilit taşı döşeme işinde önce yollarımızı ve caddelerimiz geniş tutmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

Kemalpaşa belediyesinin yapmış olduğu kilit taşı döşeme yollarının futbol sahası kadar genişlikte olması dikkat çekerken, vatandaşlar yol değil sanki futbol sahası yapılış şeklinde yorumlara neden oldu.

Share
1168 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?