logo

Basın Mensuplarından Emniyet Müdürüne Ziyaret

Artvin Merkezde faaliyet gösteren bazı basın mensupları İçişleri Bakanlığı’nın son Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Artvin İl Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Ahmet Şengün’ü ziyaret etti.

Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Makamında gerçekleşen ve Artvin Asayiş Şube Müdürü Mehmet Özer’inde hazır bulunduğu ziyarete TRT Haber Artvin Muhabiri Fatih Tüysüz, DHA Artvin Temsilcisi Adem Güngör, Dost Artvin Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Erdal Bakır, Dost Artvin Gazetesi ve AA Artvin Muhabiri Yusuf Okur yer aldı.

Artvin’de yerel ve ulusal basın kurum ve kuruluşlarının muhabirliklerini yapan basın mensupları İçişleri Bakanlığı’nın son Emniyet Müdürleri Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Polis Başmüfettişi ve Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinden Artvin Emniyet Müdürlüğüne atanarak görevine başlayan Ahmet Şengün’ü makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar dilediler.
Tanışma ziyareti çerçevesinde geçen görüşmede Artvin İli hakkındaki görüşlerini basın mensuplarıyla paylaşan Emniyet İl Müdürü Şengün Artvin’e daha önce hiç gelmediği, Artvin’i arkadaş çevresinden ve internet üzerinden edindiği bilgiler çerçevesinde bildiğini ifade ederek Artvin gibi güzel, güvenilir bir kente gelmekten mutlu olduğunu kaydetti. Artvin’de edindiği ilk izlenimlerinin son derece olumlu olduğunu da kaydeden Şengün görevde çok yeni olduğunu en kısa sürede Artvin’i ve Artvin halkını daha yakından tanıyıp vatandaşlarla sıcak, samimi, içten muhabbet ve ilişkilerle kanunlar çerçevesinde Artvin’in huzur ve güvenliği için çalışacaklarını ifade etti. Şengün konuşmasında basın mensuplara bu ziyaretlerinden dolayı da ayrıca teşekkürler etti. Basın mensupları da Şengün’e yeni görevinde başarılar dilerken Adem Güngör “Basında çalışan muhabir arkadaşlarla birlikte bu ziyaretimizdeki amacımız sizinle tanışmak ve görevinizde başarı dileklerimizi sizlere iletmekti. Nasıl ki emniyet mensupları toplumun huzur ve güvenliğini sağlama adına çok önemli bir kamu görevi yürütüyorsa, bizlerde basın mensupları olarak kamuoyunu doğru bir şekilde aydınlatma adına üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz. Emniyet güçlerini ilgilendirip haber değeri taşıyan olaylarda emniyet birimlerimizle karşılıklı bilgi alış verişi içinde olmamız haberin doğruluğu ve kamuoyunu doğru bilgilendirmemiz adına önemli bir husus. Bu bağlamda Artvin İl Emniyet Müdürlüğü görevine yeni atanmış olmanız münasebetiyle sizleri tanımak istedik. Bizleri kabul ettiğiniz için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Şengün’ün Özgeçmişi

1966 yılında İzmir’in Ödemiş ilçesinde dünyaya gelen Şengün 1985 yılında Polis Kolejini, 1989 yılında Polis Akademisini bitirdi, sonrasında İşletme ve Hukuk alanlarında yüksek lisans yaptı. Sırasıyla; Polis Akademisi Başkanlığı, T.B.M.M Koruma Daire Başkanlığı, Diyarbakır, Yalova ve İstanbul İl Emniyet Müdürlüklerinde görev yaptı. 2012 yılında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi ettikten sonra EGM Teftiş Kurulu Başkanlığında Polis Başmüfettişi ve Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevli iken, 15 Mart 2016 tarihli müşterek kararname ile Artvin İl Emniyet Müdürü olarak atanarak, 16 Mart 2016 tarihinde görevine başladı. Şengün, evli olup iki çocuk babasıdır.

Etiketler: » »
Share
1546 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?