logo

Başboğa, Sürü Liderliği İçin Artvin Dağında

35’in Kafkasör Boğa Güreşleri Başboğası Kenan Köse ve Seçkin Kurt’a ait 790 kg ağırlığındaki Aslan isimli boğası sürü liderliği için Artvin dağında.

 

 

35’in Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivalinin ana teması olan boğa güreşlerinde başboğa olan Seçkin Kurt ve Kenan Köse’ye ait 790 kg ağırlığındaki Aslan isimli boğa sürü liderliği için Artvin dağına gidiyor.  Baş kategorisinde 10 boğa içinde liderliğe yükselen Aslan, rakibi Rüzgar’ı da eleyerek 35’inci Kafkasör Festivalinin başboğası oldu.  6 yaşındaki Aslan’ın bu zaferi sahipleri Seçkin Kurt ve Kenan Köse’yi ve arkadaşlarını sevince boğdu. Gece seç saatlere kadar süren ve yağmur atlında gerçekleşen güreşlerde Aslan’ın zaferini kutlamak için taraftarları arenaya akın etti.

Zaferin ardından başboğa Aslan Artvin ve çevresinden gelen hayvanların katılacağı Artvin dağında, sürü liderliği yapmak için yola koyuldu. Artvin esnaflarından Seçkin Kurt ve Kenan Köse’ye ait başboğa Aslan, dağda geçirdiği süreyi iyi değerlendirip 36’inci Kafkasör boğa güreşlerine hazırlanacak.

Share
1762 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?