logo

Başbakandan Artvinli Gençlere Mektup

Başbakan Binali Yıldırım Artvinli Gençlere Mektup göndererek Anayasa değişikliğini anlattı.

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’daki halk oylamasını 18-30 yaş arasındaki gençlere anlatmak üzere bir mektup kaleme almıştı. Başbakan Yıldırım’ın mektubu, ülke genelinde belirlenen yaş grubundaki 14 milyon 700 bin gence verilecek. Anayasa değişikliğinin amacı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin anlatıldığı mektup ilk olarak AK Parti Gençlik Kolları üyelerine dağıtılmıştı, mektup şimdi ise ülkedeki gençlerine tamamına teslim edilecek. Bu anlamda da çalışmalara başlayan AK Parti Artvin İl Gençlik Kolları, Artvin deki gençlere mektubu teslim etmeye başladı.

İsme Özel Mektuplar

Artvin AK Parti Gençlik Kolları üyeleri tarafından kapı kapı dolaştırılarak elden teslim edilmeye başlanan isme özel mektuplar, gençlere ulaştırılıyor.

MKYK üyesi Mert Gökduman Başkanımız Artvin Ziyareti ile de Mektup dağıtımını hızlandıran Ak Parti Artvin İl Gençlik Kolları en kısa zamanda bitireceklerini ifade etti. Mektupları elden tek tek Artvin merkez ve mahallelerinde adreslere ulaştırdıklarını belirten İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun, “Başbakanımızın göndermiş olduğu mektupta gençlere olan güvenden, seçme yaşında olduğu gibi seçilme yaşının da 25’ten 18’e indirilmesinden, istikrarın korunması için mücadele edilmesi gerektiğinden ve 15 Temmuz Hain Darbe Girişimin den bahsediliyor. Artvin Genelinde 27 Bin 435 genç arkadaşımıza mektuplarını ulaştırıyoruz” dedi.

Mektup dağıtımının yanı sıra tüm mahalle ve köylerde de ‘Evet Gazetesi’ dağıttıklarını belirten Coşkun, Evet’in en çok gençlerden geleceğini ifade etti.

Share
975 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?