logo

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık Artvin’de

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ı Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin İl Garnizon Komutanı P. Alb. Abdurrahman Cengiz Çerçi, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, kurum ve daire amirleri ile partililer karşıladı.

 

Artvin’de bir takım ziyaretlerde bulunan Işık, Artvin Siyaset Akademisi kapanış dersine katılıp gençlerle buluşmak için Artvin ziyaretini gerçekleştirdi. Program kapsamında ilk olarak Artvin Valiliğini ve Artvin Belediyesini ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, burada yaptı açıklamada Artvin’in cennetten sonraki en pahalı yer olduğunu söyledi.

Cankurtaran tünelinden sonra Artvin’in Turizm’de cazibe merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini vurgulayan Işık, “Artvin ilk gördüğümde bende uyanan intiba, dünyada bu kadar güzel yer herhalde çok azdır. Arkadaşlara da ifade etmiştim, herhalde cennetten sonra ki en pahalı yerde burasıdır. Bir taraftan çok yalçın bir tabiat, diğer taraftan Allah’ın tüm güzellikleri bir arada verdiği muhteşem şehirdir. Bundan dolayı Artvin’e ne kadar hizmet etsek azdır. Artvin’in sorunlarına ne kadar yoğunlaşsak azdır. İktidarımız döneminde Artvin’in 40 -50 senedir, belki de daha da fazla zamandır, hayal ettiği ama bir türlü hiçbir iktidarın göze alamadığı Cankurtaran tünelini geçen Mart ayından itibaren açılmış olması aslında Artvin’de bundan sonra turizmde cazibe merkezi haline gelmesinde çok ama çok önemli aşamayı kaydetti. Bu kadar güzelliğin bir arada bulundu başka bir şehir yok. Bu kadar değerin nimete dönüştürülmesi, bunlardan Artvin halkının daha fazla faydalanması için yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Artvin, Türkiye’nin enerji ihtiyacını karşılayan Çoruh vadisinde pek çok barajın peş peşe inci gibi dizildiği, bir şehrimiz. Bundan dolayı oluşan ekonomik değerinde Artvin’de insanlarımızın daha müreffeh ve iyi şartlarda yaşaması için özellikle çok önemli bir unsur olduğunu düşünüyorum. Artvin’in güzelliklerini bir kez daha görmek bizler için ayrı bir mutluluk” dedi.

24 Haziran seçimlerinde de Artvin halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gereken desteği vereceğine inandığını vurgulayan Işık, “Artvin’de AK Parti teşkilatının çalışmaları sonucunda AK Parti’ye olan destek gün ve gün sürekli artıyor. İnşallah bunun meyvelerini de 24 Haziran da alacağız” diye konuştu.

Bakan Işık’a Artvin Valisi Ömer Doğanay, tarafından valilik ziyaretinde çeşitli hediyeler takdim edildi. Bakan Işık, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın makamında bir ziyaret gerçekleştirerek Vali Doğanay ile bir süre sohbet etti. Ziyaret sonrasında Bakan Fikri Işık, Vali Ömer Doğanay, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve AK Parti Artvin Milletvekili aday adayı Av. Erkan Balta ile günün anısına basına poz verdiler.

Başbakan Yardımcısı Işık Belediyeyi Ziyaret Etti

 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Fikri Işık AK Parti Siyasi Akademisi İçin geldiği Artvin’de, Artvin Belediyesini ziyaret etti.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işığı, Belediye Başkanlığı önünde Başkan Kocatepe, Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Birim amirleri ve zabıta personeli karşıladı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Başbakan Yardımcısı, Fikri Işığı makamda ağırlamanın onurunu yaşadıklarını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve ekibini kısa süre içerisinde bu kadar büyük işler yaptığından dolayı tebrik ettiğini belirterek sözlerine şöyle devam etti.

Işık; ” 4 yıl içerisinde Artvin’in çehresini değiştiren pek çok çalışmayı hayata geçirmiş. Artvin Dünya’nın en güzel köşelerinden ve en zor coğrafyasına sahip bir yer. Artvin’de iş yapmak çok zordur. Artvin’de hizmet etmek oldukça zordur çünkü coğrafya ile birlikte kamulaştırmanın da en çok olduğu yerdir. Alt yapı üst yapı projelerini de hayata geçirmek çok zordur. Valilik ile belediye arasında gelirken gördüm ki o zorlukları bahane etmeyip hizmeti bu kadar kısa sürede güzel şekilde Artvin’e sunmuş olması büyük bir başarıdır.

Yoğun çalışmalar yapan ve halkla muhabbetini sürekli sıcak tutan Belediye Başkanımız yerel seçimlerde bunun desteğini alacaktır. 24 Haziran seçimlerinde Artvin halkı her zaman olduğu gibi AK Parti’ye sayın Cumhurbaşkanımıza gereken desteği vereceğine inanıyorum “dedi.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Belediye imkanlarının kıt kanaat olduğunu, hükümetin kurumların destekleriyle Artvin’de bir çok projenin hayata geçtiğini söyledi.

Kocatepe;” Artvin 30 Mart 2014’te ki tercihini yerinde kullandığını düşünüyoruz. İlimizin ziyaret eden 20 – 25’inci bakanımızsınız. Bakanlarımız geldiğinde kendi kurumlarıyla ilgili destek veriyorlar bizde bu şehir de motive oluyoruz. Hal, Hamam, Mezbahenesi olmayan suyun belli bir bölümü kayıp kaçak olan şehre belediye başkanı olduk. Biz geldikten sonra gördüğünüz üzere yeni bulvarlarıyla, yeni açılan yaklaşık 400 ün üzerinde işletmeyle Artvin büyüyor. Karadeniz’in inşaat sektöründe Türkiye ortalaması -%14 iken Artvin %2,5 oranında satış olmuş.

Bünyesinde bir çok enleri barındıran ilimizin geleceğini Turizm’de ve Eğitim üzerine kuruyoruz. Şehir ulaşımı ve şehir içi ulaşımı bizlerin en büyük engeli bunları çözmeye çalışıyoruz. Bu yıl otopark sorununu da çözüyoruz. Alt yapıyı büyük ölçüde çözdük. Eğitim noktasında da yurtlarla barınma sorununu çözdüğümüzde Üniversitemiz ve milli eğitim okullarımız Artvin’i eğitim de önemli noktalara taşıyacak. Bu hizmetlerin ilimize gelmesinde başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere bakanlarımıza, milletvekillerimize, sizlere, AK Parti Artvin Milletvekilimiz İsrafil Kışla’ya ve il teşkilatımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından basına kapalı gerçekleşen ziyaretin sonunda Başkan Kocatepe, Başbakan Yardımcısı Işık’a Artvin Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi Kursiyerleri tarafından yapılan 3 boyutlu Artvin tabloyu hediye etti.

Işık, “ Artık İstikrarı Sandıkta Halk Belirleyecek”

 

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Artvin’e geldi. Program kapsamında ilk olarak Artvin Valiliğini ve Artvin Belediyesini ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Artvin Siyaset Akademisi kapanış dersine katıldı.

Burada 24 Haziran seçimlerine yönelik önemli açıklamalar yapan Işık, 24 Haziran Seçimlerinin Türkiye’nin küresel bir güç haline gelmesi adına hayati önem taşıdığını vurguladı.

Seçimlerin 24 Hazirana çekilmesiyle ilgilide açıklamalarda bulunan Işık, 24 Haziran seçimlerinin, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk defa hayata geçtiği seçim olması dolayısı ile çok önemli olduğunu ve seçimlerden sonra ülkenin gündemini sürekli meşgul eden seçim tartışmalarının sonlaması adına da önemli olduğunu belirti.

Fikri Işık, AK Partinin kurulduğu günden itibaren 367 garabeti, 27 Nisan e muhtırası, parti kapatma davası gezi, gezi olayları, 17-25 Aralık süreci, Kobani olayları ve 15 Temmuz darbe girişimi gibi pek çok olayla karşı mücadele ettiğini söyledi.

AK Parti’nin kurulduğu günden beri bu mücadeleleri sürdürerek bu güne geldiğini kaydeden Işık, “Her mücadelemiz daha da çetin oluyor. Başarımız yükseldikçe verdiğimiz mücadele de artıyor” dedi.

Işık, “24 Haziran Seçimleri Türkiye’nin Küresel Bir Güç Haline Gelmesi Adına Hayati Önem Taşıyor”

Işık konuşmasında; “AK Parti bugüne kadar çok önemli işler yaptı. Bugün Türkiye IMF’nin üç kuruşuna muhtaç değilse, siyasete ekonomi üzerinden bir operasyon yapılamıyorsa, dış politikada kendi gündemini, milli çıkarlarını işin merkezine koyarak, milli çıkarları doğrultusunda dış politika oluşturabiliyorsa ve gerekirse sahada sert gücünü kullanabiliyorsa bu AK Parti’nin Türkiye’ye kazandırdığı kazanımlar sayesindedir. Bundan 15 sene önce Fırat Kalkanı Hareketini yapmayı aklınızdan bile geçiremezdiniz. Bize dokunmayan yılan bin yaşasın. Bizim dış politikamızın temeli buydu. Bugün dokunmuyorsa yarın dokunmayacağının garantisi var mı? Sizin hemen yanı başınızda, sizin milli güvenliğinizi doğrudan tehdit eden, sizin senedir mücadele ettiğiniz terör örgütünün Suriye kolu bir hâkimiyet oluşturmaya kalkacak siz ona sessiz kalacaksınız. Eski Türkiye olsaydı buna müdahale edebilir miydik? Fırat Kalkanı harekâtını, Zeytin Dalı operasyonunu yapabilir miydik? Yapamazdık. İşte Türkiye birinci şahlanış dönemimde, bu bölgede Türkiye’ye rağmen oyun kurulamayacağını net olarak tüm dünyaya gösterdi. Ekonomisiyle, dış politikasıyla, demokrasisiyle, siyasal sistemiyle, artık Türkiye bu bölgenin en güçlü oyuncusudur. Şimdi ikinci sıçrama dönemiyle, hedefimiz Türkiye’yi küresel bir güç haline getirmektir. Artık, Türkiye bugün tartışmasız, bölgesel güçtür ama Türkiye’ye yakışan Türkiye’nin küresel bir güç haline gelmesidir. Bunun için 24 Haziran seçimleri çok ama çok önemli. Biz inanıyoruz ki 24 Haziran akşamı her zaman olduğu gibi yine gülen taraf, başarının kıvancını taşıyan taraf AK Parti olacak. AK Parti ile birlikte tüm milletimiz olacak” dedi.

AK Parti’nin adayının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu kaydeden Işık, “Bugüne kadar karşısına bir aday çıkarmayı başaramadılar. Hala yeni bir isim bulmak için uğraşıyorlar. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın. Bu millet siyaset mühendisliğine pirim vermez. Milletten onay almayan hiçbir adayın kazanma şansı yoktur. Bunun için en rahat parti biziz, en hazır parti biziz.” diye konuştu.

Işık, “ Artık İstikrarı Sandıkta Halk Belirleyecek”

Işık konuşmasının devamında ise; “Bakıldı ki bu çift başlı sistemin yürümesi mümkün değil. Milliyetçi hareket partisinin de desteği ile referandumla anayasa değişikli yapıldı. Geçen yıl 16 Nisan’da halkımız bu referandumla anayasa değişikliğini onayladı ve Türkiye, Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçti” şeklinde devam etti.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine 2019’un 1 Kasım’ındaki seçimle birlikte geçmeyi planladıklarını kaydeden Işık, “ Birileri ısrarla seçimi gündemde tutmaya çalıştı. Bizde dedik ki seçi zamanında yapılacak. Türkiye’nin artık normal seçime alışması gerekiyordu. Normal zamanda seçim yapmaya alışması gerekiyordu, fakat en son Sayın Bahçeli’nin seçimi gündeme getirmesi okun yaydan çıkması anlamına geldi. Türkiye’nin gündeminde daha fazla seçinin kalmaması, seçim eksenli tartışmaları biran önce bitirmesinin Türkiye açısından öneli olduğunu düşündük ve sayın cumhurbaşkanımız tüm yetkili kurumlarla yaptığı istişareler sonucunda seçim tarihini 24 Haziran 2018 olarak açıkladı. Son iki haftada yaşanan gelişmeler Türkiye’nin 24 Haziran’da seçim yapmasını mecbur kıldı ve biz bu seçimi yapıyoruz” diyerek konuşmasını sürdürdü.

24 Haziran seçimlerinin, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk defa hayata geçtiği seçim bu seçim olması dolayısı ile çok önemli olduğunu kaydeden Işık, bu seçimi AK Parti’nin kazanmaması için bazı güç merkezlerinin çaba gösterdiğini söyledi.

Işık konuşmasının devamında artık sistemin değiştiğini vurgulayarak “Hükümeti artık halk sandıkta doğrudan seçiyor. Artık şu parti şununla koalisyon yapacak, kim başbakan olacak, hangi bakanlıklar hangi partinin olacak gibi bir dert yok. Artık her şey sandıklarda belli olacak. Yani hükümeti artık doğrudan sandıkta ve doğrudan halkın oylarıyla belirliyoruz.

İstikrarı sandıkta sağlayacak seçimlere 55 gün gibi bir süre kaldı. Bu yeni sistemle siyasette kimin kiminle birlikte olacağını seçimden önce göreceğiz. Örneğin bunu şuan AK Parti Milliyetçi Hareket Partisiyle ittifak yapıyoruz dedi. Herkes bunu biliyor ve siyasi tercihini buna göre yapacak. Seçimden sonraya kalan gizli kapaklı bir pazarlık var mı? yok. Muhalefet partileri de seçimden önce açık açık ne yapacaklarsa yapacaklar. Böylece artık her şey açık ve şeffaf bir şekilde halkın gözü önünde cereyan edecek. İşte referandum sürecinde konuştuklarımız şimdi uygulamaya geçiyor. Bu sayede artık Türkiye’de yönetimde istikrar sorunu ortadan kalkıyor. Güçlü iktidar dönemi başlıyor. Güçlü iktidar dönemiyle güçlü Türkiye’nin ve AK Partinin 2’nci şahlanışının önü de açılıyor” diye konuşmasını tamamladı.

Share
540 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?