logo

Baraj Gölünde 2 Ay Önce Kaybolan Vatandaşın Cesedine Ulaşıldı

Artvin’in Borçka ilçesi Muratlı Baraj Gölü içinde bir erkek cesedi bulundu. Cesedin Artvin’in Borçka ilçesi Muratlı Baraj Gölü’nde 2 ay önce bindikleri teknenin alabora olması sonucu kaybolan Muhammet Ay’a ait olduğu düşünülüyor.

Borçka ilçesi Muratlı köyünde Muhammet Ay (50) ile Ekrem Aydın’ın (40) içinde bulunduğu tekne, 10 Mart 2018 tarihinde Muratlı Baraj gölünde alabora olmuştu. Olayda, Ekrem Aydın yüzerek kıyıya çıkmayı başarırken, Muhammet Ay ise gölde kaybolmuştu. Olay sonrası bölgede dalgıçlar, AFAD ve vatandaşların katılımı ile haftalarca arama çalışması yapılmış ancak Muhammet Ay’a ulaşılamamıştı. Zaman zaman baraj kapakları da açılarak suların çekilmesi ile arama çalışmalarına devam ediliyordu.

Ramazan ayının ilk günü Muratlı Baraj gövdesinde sabah 05.00 sıralarında saha güvenlik kontrolünü yapan güvenlik görevlisi tarafından su içinde bir erkek cesedine rastlanıldı. Güvenlik ekibi durumu ilçe Jandarma Komutanlığına  haber verirken, baraj gövdesinin bulunduğu alana haberi duyan vatandaşlar ve Muhammet Ay’ın yakınları akın etti.

Artvin AFAD Kurtarma, Jandarma ekibi ve Borçka Cumhuriyet Savcısı kontrolünde vinç yardımı ile sudan çıkarılan cesedin kimliğinin belirlenmesi için Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Share
1017 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+7 = ?