logo

Babalarıyla Sahneye Çıktılar

Okudukları şiirlerle keyifli dakikalar yaşatan Özel Menderes İlköğretim Okulu’nun 2. sınıf öğrencileri babalarıyla birlikte sahne aldıkları şiir dinletisinde keyifli dakikalar yaşattılar.

Özel Menderes İlköğretim Okulu’nun organize ettiği şiir dinletisinde babalar davetlilere keyifli dakikalar yaşattılar.  Okulun konferans salonunda düzenlenen şiir dinletisi diğer şiir dinletilerinden biraz farklıydı. Öğrencilerin babalarıyla birlikte sahne alarak hayatlarında unutamayacakları bir programa imza attılar.

Çocukların babaları ile beraber vakit geçirme ve ailece iş yapabilme yeteneğini geliştirmek amacıyla düzenlenen şiir dinletisi ile birlikte anne ve babalar da ayrı bir heyecan yaşadılar. Fon müziğinden, sahne dekoruna kadar ailelerin kendilerinin hazırladıkları şiir dinletisi adeta aile şovuna döndü. Kolejde okuyan miniklerin bazıları abileri ile bazıları da babaları şiir okumak için sahnede yerlerini aldılar. Babalar çocukları ile okudukları şiirlerle salonda bulunan davetlilere zaman zaman duygusal anlar yaşattılar.  Bir baba ve oğlu Mevlana’nın Hz. Şemş’e yazdığı “Etme” şiirini okuduğu bölümde baba ile çocuğunun okuduğu şiir adeta gönülleri dağladı. Şiir dinletisinin başında bir konuşma yapan Özel Menderes İlköğretim Okulu Müdürü Muhammet Karamustafa; ”Bizler hep çocuklarımızdan bekleriz bir şeyler yapmalarını. Çocuklarımıza başarabilecekleri noktasında hep nasihatler ederiz. Ama bu işlerin ne kadar zor olduğun bazen anlayamayız. İşte bu gün burada çocuklarımız anne ve babaları ile sahne alacaklar. Kalabalık toplulukların karşısına çıkmanın, bir şeyleri başarmanın hiç te kolay olmadığını beraber yaşayacaklar anne ve babalar. Belki de çocuklarımız hayatları boyunca bu programı unutmayacaklar. Çünkü aileleri ile ortak bir emek sarf edip onlarca kişiye sergileme imkanı buldular. Okul olarak velilerimizi işin içine çekme adına her türlü fırsatı değerlendiriyoruz” dedi. Bu gün farklı bir heyecan yaşadığını söyleyen Menderes Koleji velilerinden Hakan Gümüş; ”Böyle bir tecrübe yaşamak bizim için de bir ilk oldu. Çocuğumla sahneye çıkmak ve ortak bir başarı göstermek unutulmayacak bir tecrübe. Şiir okumayalı yıllar geçmiş hiç farkında değilim. Tüm ailelere böyle bir heyecanı yaşamalarını, özellik çocukları ile birlikte tavsiye ediyorum” diye konuştu.

 

Etiketler: » »
Share
545 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?