logo

Azimli ve enerji dolu kişiliği bakımından en uygun milletvekili adayı Nusret YAZICI’dır


Erhan Kırmızı
erhankirmizi@08olay.com

 

Siz bırakın Artvin’i çevre illerde bile durmadan yorulmadan seçim çalışması yapacak kadar enerjik bir yapısı vardır.

Nusret YAZICI ile 10 yıl aynı kurumda çalıştık, 4 yıl da aynı odada oturduk. Bu süre içinde ondaki yüksek azim gücüne ve bitmek tükenmek bilmeyen yüksek enerjiye şahit oldum. Hedeflerine mutlaka ulaştı. Tuttuğunu koparan bir yapısı vardı.

Nusret YAZICI 2002 yılında yüksekokulumuza gelinceye kadar Artvin Meslek Yüksekokulu’nun durağan bir yapısı vardı. Onun gelmesiyle birlikte akademik çalışmanın, yüksek lisansın, doktoranın, bilgisayarın ne olduğunu öğrendik. Onun etik liderliği sayesinden yönetimden bilgisayar isteme cesareti elde ettik.

Okulumuzun ufkunu açtı. Yüksekokulumuzu geleneksellikten kurtarıp dış dünya ile ilgilenebilen bir yüksekokul haline getirdi.

İnsanlarla çok kolay iletişim kurabilen, sıcak ve sempatik bir yapısı vardır. Elinden geldiği işlerde kimsenin bir dediğini iki etmemiştir. İşleri geciktiren bürokratik tavırlardan hoşlanmaz. Elinden bir şey geliyorsa derhal yapar. Anlama kabiliyeti çok yüksektir. Söylemek istediğinizi hemen anlar.

Aynı kurumda çalıştığımız 10 yıl içinde darıldığımız günler olsa bile iletişim adına güler yüzlü ilk adım, ilk merhaba her zaman Nusret YAZICI’dan geldi.

Eğer AK Parti Nusret YAZICI’yı aday gösterirse Nusret YAZICI gibi genç, azimli ve enerjik bir milletvekili Artvin’in vizyonunu değiştirecektir.

Share
809 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Megalomani

  21 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Fransızca mégalomane "büyüklük hastası" sözcüğünden alıntıdır. Megalomani; kişinin kendisini olduğundan daha büyük görmesi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan büyüklenme egosu şeklinde tanımlanan, sosyal psikolojinin alt dallarından biridir. Örneğin, gelir durumu az olan kişinin dünyanın en zenginlerinden biri gibi davranması, görüştüğü kişilere büyük miktarlarda çekler, senetler yazması gibi durumlar bu hezeyanlardandır. Bu kişilerin gösterdiği tavırlarla çevresinde bulunan dostları, arkadaşları onu terk eder. Her alanda görü...
 • MHP’de Birleştirici ve Bütünleştirici Adaylarla İddiasını Ortaya Koydu

  20 Mayıs 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Milliyetçi Hareket Partisi, Milletvekili geçici listesini yayımlayarak 24 Haziran seçimleri öncesinde seçim çalışmalarına start vermiş oldu. Milletvekili aday listelerinin verilmesine kısa bir süre kala ilk listesini açıklayan parti MHP olurken, MHP’nin Artvin Milletvekili aday listesi beklediğimiz gibi gerçekleşti. MHP’nin birinci sıra adayı Mali Müşavir Okan Aktaş olurken, 2.sıra adayı ise İsmihan Özcihan oldu. MHP böylelikle kafalardaki kimler aday olacak sorularını gideren ilk parti olurken MHP’nin Milletvekili adaylarının tabana ve kadınla...
 • Öykünmek

  19 Mayıs 2018 Erhan Kırmızı, Köşe Yazıları

    Köken: Bugünkü anlamıyla alakası olmasa da, “öykü” (hikâye) kelimesi ile “öykün-” (taklit etmek) kelimesi aynı kökten gelmektedir. Sözlük Anlamı: Birinin yaptığı gibi yapmak, birine veya bir şeye benzemeye çalışmak, taklit etmek Kelimenin Serüveni: Binlerce yıl öncesinde sık kullanılan öz Türkçe bir kelime olan öykünmek, zamanla “taklit etmek”, “imitasyon”, “emülasyon”… gibi yabancı kökenli kelimelerin gölgesinde kalmıştı. Son zamanlarda üzerindeki tozları atarak yeniden sıkça kullanılmaya başladı. Özellikle sınavlarda sorulmay...
 • Karadeniz’den Hakkari’ye Gönül Köprüsü

  17 Mayıs 2018 Köşe Yazıları, Tolga Gül

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında İçişleri Bakanlığı’nın desteklediği ‘Basın Mensupları Gönül Elçileri Projesi kapsamında Karadenizli Gazeteciler olarak Hakkari’ye geldik. Artvin, Trabzon, Ordu, Gümüşhane illerinden olmak üzere 6 gazeteci olarak Hakkari’ye 4 günlük program kapsamında düzenlenen geziye katıldık. Bakan Süleyman Soylu’nun da Hakkari’ye gelecek olmasından dolayı bizim gezimizde bir gün uzatıldı ve Hakkari programımız 5 güne çıktı. Bugün ki yazımda program hakkında değerlendirmelerim olacak. ...