logo

Ayla Varan Yeniden Başkan Seçildi

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Artvin Şubesi olağan genel kurulunu tamamladı. Genel kurulda Ayla Varan yeniden başkan seçildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Olağan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurula Artvin Barosu Başkanı Av. Ali Uğur Çağal, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, ARTSO Başkanı Kurtul Özel, ESOB Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Halkevleri Şube Başkanı Dursun Ali Koyuncu, Eğitim İş Artvin Şube Başkanı Filiz Karakuş Yılmaz, CHP Kadın Kolları İl başkanı Gülşen Kurul ve Dernek üyeleri katıldı.

Olağan Genel Kurul, gündem gereği Divan Teşekkülü oluşturularak başlandı. Divan Başkanlığına Ali Uğur Çağal, Demirhan Elçin ve Orhan Bilgin seçildi.

Gündem gereği Saygı duruşu yapıldı, ardından İstiklal Marşı okundu. Faaliyet ve hesap raporunun okunmasının ardından konuşmalar, temenni ve dilekler bölümünde ADD Artvin Şubesi Başkanı av. Ayla Varan bir konuşma yaptı.

Varan konuşmasında; “ Ülkenin içinde bulunduğu zor ve kritik süreçte çok söz söylemenin, sızlanmanın değil, elden geldiğince daha çok çalışmanın esas olduğunun bilincindeyim.

Gün, sadece “Mustafa Kemal’in izindeyim, Mustafa Kemal’in askerleriyiz.” Sözünün artık yetmediği gündür. Gün, çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak günüdür. Gün; cesaret destek ve birlik olma günüdür. Bu hedefle yola çıkıyoruz. Atatürk ilke ve devrimlerinin ve Cumhuriyetin kuruluş manifestosu olduğu günümüzde, bize yol gösterecek olanın da yine Atatürkçü Düşünce ve Atatürk ilke ve devrimleri olduğunu bilerek yola çıkıyoruz.

Bu topraklarda umutsuz olmaya gerek yok. Bu topraklarda yarınların umudu yine milletin kendisi olmuştur. Yolumuz Atatürk’ün yolu, hedefimiz çağdaş yarınları kucaklayan aklın yoludur. TBMM’nin kurulmasında tek ve en önemli hedef; geleceğine egemen her türlü korkudan arınmış, hacı, hoca, üfürükçü, muskacı korkusundan geleceğini temin edememe korkusundan, üst yöneticiye kendini beğendirememe korkusundan; dinlenme, izlenme, aranma korkusundan uzak “FİKRİ HÜR, VİCDANI HÜR” eşit yurttaşlardan oluşan bir toplum ve ulus yaratmaktı.

Bugün ne yazık ki bu hedef ortadan kaldırıldı, daha doğrusu tersine döndü. Artık, bizler burnuna halka takılıp birer zavallılar haline getirilmeye çalışıldık. Artık, “Peygamber gibi üst yönetici ne olur ki diyen bir kitle yaratıldı. Bütün bu olumsuzluklara rağmen; Çözümde, umut da bizleriz. Bu yolda bize verdiğiniz desteklerinizden dolayı, burada olduğunuzdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra söz alan Dernek üyesi emekli öğretmen Mahmut Yaşar, Atatürk’ün unutturulmaya çalışıldığını, buna karşılık ADD olarak daha çok çalışılmasının zorunlu olduğunu söyledi. Milli Eğitime artık tarikat mensuplarının protokol imzalayarak girip, sosyal proje adı altında ülkeyi geriye götürdüklerini savundu. Geçmişte ADD’nin okullara gidip şiir, kompozisyon, resim yarışmaları gibi etkinlikleri yapabildiklerini ancak artık gidilemediğini belirtti.

ADD Yönetim Kurulu Üyesi Saniye Meriç’te Atatürk Genci olarak hiçbir zaman umutsuzluğa düşmediğini, Atatürk’ün bu ülkeyi bu nedenle gençlere armağan ettiğini, muhteşem bir Atatürk gençliğinin varlığından söz etti.

ADD Artvin Şubesi Kurucularından Emekli Öğretmen Cemal Ulutürk, ADD’nin çeşitli etkinliklerle Atatürkçü düşünceyi anlatması için daha çok çalışması gerektiğini, kendilerinin de yönetimde yer almadan her zaman destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

ADD Üyesi Av. İzzet Varan’da; “ADD Artvin Şubesini kuranlara, bugüne kadar hizmet edenlere çok teşekkür ediyoruz. Yeni oluşacak yönetimin gençleri nasıl katabiliriz? Konusunu gündeme almalıdır. Atatürk konulu tiyatrolar yapılmalı ve bunu da Atatürkçü kendi gençlerimiz oynamalıdır. Atatürkçü Düşünce Derneği Halk oyunları ekibi kurulabilir.Siyasi partilerle ilişkilerini iyi tutması gerekir. Özellikle gençlik yapılanması ve siyasi parti ve STK’larla yakın ilişki içinde olunmalıdır” dedi.

Divan Başkanı Av. Ali Uğur Çağal, ADD Artvin Şubesi’nin olağan Kurulu’nun hayırlı olmasını dileyerek seçimler bölümüne geçti. Tek liste ile gidilen yeni Yönetim Kurulu’nda daha çok gençlere yer verildi. Buna göre, Başkan: Ayla Varan, Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Saniye Meriç, Nevnihal Zeytinci, Ali Murat Tiryaki, Hüseyin Küçük, Sibel Kantar, Murat Küçükay, Seçildi.

Share
662 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?