logo

Ayhan Alpaslan Kütüphanesi Açıldı

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Gençlik Kolları Artvin’e bağlı Ortaköy’de Köy okulunda Ayhan Alpaslan’ın adını verdikleri kütüphanenin açılışını yaptılar.

 

Ortaköy’de, köy okulunda Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun kütüphanenin açılışında, elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden merhum Ayhan Alpaslan’ın adını verdiklerini söyledi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Burak Coşkun yaptığı açıklamada; “Kuran ne diyor. Allah’ın Hz Peygamber Efendimize indirdiği ilk ayet nedir? Gençlik nasıl olmalı? Aslında Efendimize inen ilk ayet bunu açıklıyor ‘oku’.  Okuyan bir gençlik geleceğe hazırlıklı bir gençlik okuyan bir gençlik bilinçli sorumluluk sahibi erdemli bir gençlik bu duygu düşüncelerle örgecileri kütüphanelerle bir araya getirmeye çalışıyoruz. Artvin Ortaköy (Berta) köy okulunda kurduğumuz bu kütüphanenin hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum. Kütüphanenin ismini Artvin Berta Köyü’nde elim bir kaza sonucu hayatını kaybeden arkadaşımız Ayhan Alpaslan’ın ismini vermek istedik onun adını bu anlamlı proje içerisinde yaşatmak istedik önümüzdeki süreçlerde yine köy okullarında ve ihtiyacı olan okullarımızda il ve ilçelerimizde’de olmak koşulu ile daha çok kütüphane ile gençleri buluşturacağımızın müjdesini vermek ister genç kardeşlerime saygı ve sevgilerimi sunarım” şeklinde konuştu.

Share
730 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?