logo

Avukatlar Günlerini Kutladılar

5 Nisan Avukatlar günü, Artvin Barosu tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

 

Valilik önünde düzenlenen etkinliğe, Artvin Barosu Başkanı Av. Uğur Çağal, Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Avukat İzzet Varan, Artvin Barosu Yönetim Kurulu Üyeleri ve Artvin Barosu’na bağlı avukatlar katıldılar.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başlayan etkinlikler kapsamında Artvin Barosu Başkanı Av. Ali Uğur Çağal, yazılı bir açıklama yayınladı.

Artvin Barosu Başkanı Av. Ali Uğur Çağal yayınladığı açıklamada; “Yargının kurucu unsurlarından birisi olan ve hukuk devletinin güvencesi olan biz avukatlar, ne yazık ki bu yıl da Avukatlar Gününde yine tedirginlik ve kaygı içerisindeyiz.

Son yıllarda, arka arkaya gündeme getirilerek hayata geçirilen, hukuku ilgilendiren bir takım düzenlemeler ve düzenlemeye hazırlanılan tasarılar, taslaklar nedeniyle Yargı Bağımsızlığı, Hukuk Devleti ve İnsan Hakları konusunda endişeliyiz. Avukatlara, meslek itibarını zedeleyici, meslek sırrına zarar veren, baskı ve yıldırma amaçlı hiçbir muamele yapılamaz. Artvin Barosu olarak mesleğimizi itibarsızlaştırmaya çalışan ve avukatı potansiyel suçlu olarak gösteren her türlü muamelenin karşısında duracağımızı kamuoyuna duyuruyoruz.

Her zaman, her yerde ve her durumda yargının kurucu unsuru olma bilinci ile Hukukun üstünlüğünün yılmaz savunucusu olan biz avukatlar, bundan sonra da Demokrasinin, İnsan Haklarının ve Hukuk Devletinin en büyük güvencesi olmaya devam edeceğiz.  Her türlü hukuksuzluğun ve hak ihlalinin cesaretle karşısında olan avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyor,  Hukukun Üstünlüğünün sağlanabildiği, hukukun, yargının ve mesleğimizin sorunlarının çözüldüğü aydınlık yarınların özlemiyle saygılar sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Share
378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?