logo

Av Sezonu Kapandı

Doğa koruma ve milli parklar 12. Bölge müdürlüğü, 2015-2016 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca av sezonunun, 21 Şubat 2016 tarihi itibariyle ülke genelinde kapandığını duyurdu.

Doğa koruma ve milli parklar 12. Bölge müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “2015-2016 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu Kararı uyarınca av sezonu, 21 Şubat 2016 tarihi itibariyle ülke genelinde kapanacak olup, Mayıs 2016 ayı içerisinde alınacak Merkez Av Komisyonu Kararında belirlenecek 2016- 2017  Av Dönemi açılış tarihine kadar yurt genelinde avlanmak yasaklanmıştır. Av ve yaban hayvanlarının üreme döneminin başladığı bu dönemden itibaren avın açılacağı Ağustos ayına kadar bütün avcılık faaliyetleri yasaktır.  Bölgemizde tüm avcıların bu yasağa uymaları gerekmekte olup,   özellikle yaban hayvanlarının üreme dönemine girdiği bu zamanda ava çıkanların, 30 TL – 60 bin TL arasında değişen para cezası ve hapis cezası ile karşı karşıya kalabilecekleri unutulmamalıdır.

Av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evrelerini içine alan bu süre zarfında tüm halkımızın da doğal ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi ve av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanmaması gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.

Share
634 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?