logo

Ateşdağlı ve Delikanlı’dan Performans Değerlendirmesi

Artvin Belediyesi Basketbol Takımı Antrenör Şahin Ateşdağlı ve Artvin Belediye Basketbol Takımı Genel Menajeri Uğur Delikanlı, Artvin Belediyesi Basketbol Takımı’nın tüm sezonki performansını değerlendirdi.

Artvin Belediyesi Basketbol Takımı 2.Lig Türkiye Erkekler Basketbol Final Serisinin 8 maçında Artvin Spor salonun da oynadığı maçta Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımına 3 sayı farkla 77-74 yenildi.

Artvin Belediyesi Basketbol takımın da sezonu kapatan Orhan Buğra Dağ ve Fırat Aydemir Mersin Büyükşehir Belediyesi maçında oynamazken Artvin Belediyesi Basketbol Takımı sahaya “bütün sezon bize büyük destek olan büyük taraftarımıza teşekkür ederiz” pankartıyla çıkması tribüne gelen taraftarlarda büyük alkış aldı.

Maça etkili Başlayan Mersin Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı pota altında buldukları sayılarla maçın 1 periyotunu 23-19 önde tamamlayan taraf oldu.

Maçın 2.Periyotuna etkili başlayan potanın Boğaları Kaptan Levent, Çağatay ve Melihle art arda buldukları sayılarla maça ortak olsalar ’da ilk yarının son saniyesin de yediği sayıya engel olamayınca maçın ilk yarısını 2 sayı farkla 42-40 yenik kapatan taraf oldu.

Maçın ikinci yarısında seyirci desteğini arkasına alan Artvin Belediyesi Basketbol takımı savunmada ve hücum da istediklerini sahaya yansıtınca maçın son 10 dakikasına 61-57 önde giren taraf oldu.

Maçın son on dakikasında daha etkili olan taraf Mersin Büyükşehir takımı olunca Artvin Belediyesi Basketbol takımı sahadan 3 sayı farkla yenik ayrılan taraf oldu.

Maçın Ardından maç izlemeye gelen Çoruh Eğitim Mesleki Eğitim Merkezin de okuyan Okan Tekin, Mehmet Ergül’e Artvin Belediyesi Basketbol takımı kaptanı Levent Demirci ve Yiğit Özgür Barışık giydikleri formayı hediye etmeleri maça gelen taraftarlardan büyük alkış aldı.

Maçın En Skorel oyuncuları Artvin Belediyesi Basketbol Takımında Çağatay Çevik 18 sayı oynarken Mersin Büyükşehir Belediyesi Takımın da ise Recai Öztürk 22 sayıyla en skorel oyuncular oldu.

Artvin Belediyesi Basketbol Takımı’nı başarıdan başarıya sürükleyen ve tecrübeleri ile takımının adını tüm Türkiye’ye duyurmaya başaran Artvin Belediyesi Basketbol Takımı Antrenör Şahin Ateşdağlı tüm sezonu değerlendirerek, yıl boyunca destek olan taraftara teşekkür etti.

Ateşdağlı yaptığı açıklamanın devamında, “Bütün maçlarda türbindeki gücümüz olarak bizim en büyük gücümüz oldular. Başta ilin mülki amirlerine sayın Valimiz  Ömer Doğanay’a, sayın milletvekilimiz İsrafil Kışla’ya, Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye çok teşekkür ederim.  Bundan sonra taktiksel olarak baktığımızda lige başladığımızda tutunmak ve play off’tu amacımız. İlk başta takımın geç kurulması ve geç başlamamızdan kaynaklı olarak az bir zamanda lige hazırlandık. 26 gün gibi kısa bir süreçte kendimize hedef olarak, lig başladıktan sonra 4. Haftadan sonra takımımızın gücünü belirlemiş olduk. Bununla beraber planladığımız doğrultuda çalışmaya başladık. Bu çalışmaların meyvesini de tam planladığımız şekilde aldık. Dar bir oyuncu havuzundan seçtiğimiz oyuncularla ama Artvin’e yakışan oyuncularla 4. Haftaya kadar üç yenilgi almamıza rağmen, takımı mentel olarak hazır hale getirdik” dedi.

11 Maçlık Bir Seri Yakaladık

Artvin Belediyesi Basketbol Takımı’nın bu çalışmaları ve göstermiş olduğu üstün performansları ile 11 maçlık bir seri yakaladıklarının altını çizen Ateşdağlı; “Bu seri içerisinden oynadığımız takımlar lige daha önceden hazırlanmış, bizden bütçe olarak ve hazırlık süresi olarak bizden daha üstün olan takımlardı. Ona rağmen bu takımların içerisinden sıyrılmayı bildik ve ilk 3 içerisinde kendimize yer edindik ve böyle de olunca bir oyuncu transferi daha yaptık ve bütçemizin de  doğrultusunda diğer takımlara yakın bir hal almak istedik.

Bununla beraber karşı tarafın en güçlü takımı Kepez’le eşleştik. Kepez maçlarının da çok sert geçeceğini biliyorduk.  Seyircimizin de desteği ile seriyi geçerek finale kaldık. Final zaten bizim için neredeyse şampiyonluk gibi bir şeydi. Hedeflediğimiz noktanın çok üzerindeydi. Buraya ulaştığımız için de çok mutlu olduk.

Son altı takım içerisinde baktığımızda bize en yakın olan takım baktığımızda bizden bütçe olarak daha fazlaydı. Özellikle Antalya, Karesi takımlarının amacı lige çıkmaktı. Tofaş  ise çok ciddi bir organizasyondu. Bu organizasyonların içerisinde bizler de çok ciddi maçlar oynadık. Takımızda Buğra’yı kaybettik ve bizim için çok önemli bir taştı. Cemal ise Kepez maçındaki sakatlığından ötürü birkaç maç oynayamadı. Onun dışında Fırat’ı da kaybettik son iki haftada. Bu kayıplar da bizi çok ciddi etkiledi. Buna rağmen taraftarın büyük desteği ile dışarı da ise oyuncuların birbirine kenetlenmesi ile bütün maçlarda son ana kadar büyük mücadeleler verdik.  Maçları hep bir sayı iki sayı olarak kaybettik.

Kazandıklarımızda oldu burada Orman’ı yendik. Orman şuanda lige çıktı. Lige çıkan takımın sade bizden 90 sayı önde olduğunu düşünürsek neredeyse ikinci maçta da iki uzatmada kaybettik. Bizim de ne kadar iyi bir mücadele sergilediğimizi görüyoruz” diye konuştu.

Kocatepe’nin Olduğu Yerde Hedeflerin Küçüleceğini Asla Düşünmüyorum

Kocatepe’nin olduğu yerde hedeflerin küçüleceğini asla düşünmüyorum diyen Ateşdağlı, “Gönül isterdi ki ilk senede çıkmak ama şuanda bulunduğumuz noktaya diğer takımlara baktığımızda bizim için de çok iyi bir deneyim oldu. Artvin içinde ciddi deneyim oldu. Bundan sonra açıkçası sayın Kocatepe’nin olduğu yerde hedeflerin küçüleceğini asla düşünmüyorum. Hatta ve hatta üzerine eklenerek takımın daha da güçlenerek büyüyeceğini düşünüyorum. Önümüzdeki senelerde inşallah bu yakılan ateşin altı biraz daha  planlı ve biraz daha bütçe anlamında yukarıdaki takımlarla hedeflere ulaşılır ve Artvin için çok ciddi bir vizyon yaratacak takım olur diye düşünüyorum. Şuan bile Artvin tüm Türkiye’de konuşulurken daha da yukarılarda daha üstteki liglerde olmasın? Bunun için hiçbir sakınca yok. Ben herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ateşdağlı’nın açıklamasının ardından üstün çabaları ile takıma büyük emekleri olan Artvin Belediye Spor Takımı Genel  Menajeri Uğur Delikanlı açıklamada bulundu.

Delikanlı, yaptığı açıklamada, “Sezonu içerde oynadığımız Mersin maçı ile kendi sahamızda oynadık. Bu hafta ise Bursa Tofaş’la oynayarak sezonu kapatıyoruz. Baktığımız zaman  sezon bizim için çok iyi geçti. Bu sezon beklentilerimizin çok çok üstüne çıktık. Burada  öncelikle sezon boyunca taraftarımızın sezon boyunca yanımızda olması  belediye başkanımızın çabaları ile sayın vekilimizin de  bize yardımları ile onlardan çok büyük destek bulduk. Tabi ki de bu başarının taraftarımızın haricinde oyuncularımız ve teknik heyetimizin üstün başarısı iyi niyeti ile elde ettik.

Sezona geç başlamamız oyuncu havuzundaki darlıktan sıkıntılar yaşadık ama hocamız çok tecrübeli ve hocamız güzel bir takım oluşturdu. Kaynaşmamız üç dört haftayı buldu ve sonrasında başarılı bir çizgi yakaladık. İlk sene olduğu  için basamakları sindire sindire çıkmak gerekiyor.  Ne kadar hızlı çıkarsan o kadar da hızlı aşağıya dönüş yaparsın çünkü. Dolayısıyla biz emin adımlarla ne yaptığımız bilerek davrandık. İlk 6’ya girmek gibi bir çabamız vardı ve final gurubu maçlarında daha hazır lige çıkmaya aday takım oynadığımız zaman mücadele yönünden hiçbir şey kaybetmedik ve maçlarının hiçbir tanesini 5 ya da 6 sayı farkın dışında kaybetmedik. Bu da takımın ne kadar mücadeleci olduğunu gösterdi. Küçük nüanslarla kaybetmiş olduk maçları.

Faklı Şehirlerde Billboardlara Artvin Yazısını Yazdırmak Bizi Çok Onurlandırdı

Bizler için büyük deneyim oldu bu farklar. Büyük kazançlarımızda da ebetteki oldu. Özellikle şehir dışında oynadığımız maçlarda orada yaşayan Artvinlilerden ciddi büyük destekler aldık. Bu destekler bize kendi evimizde maça çıkıyor hissi yarattı ve motivasyonumuzu arttırdı. Oynadığımız müsabakalarda her gittiğimiz illerdeki maçlarımızda şehirlerdeki billboardlara Artvin yazısını yazdırmak bizi çok onurlandırdı.

Başkanımızın spor kenti Artvin’i yaratmadaki çabalarını biz her zaman hissediyoruz. Artvin’e takımları getirirken diğer taraftan da basketbol şehrin takımı oldu. Bu bağlamda türbine gelen yediden yetmişe kadın erkek genç yaşlı çocuk ve kısaca her yaştan her kesimden insanların kaynaştığı birlikte olduğu bir çatının altında olduğu müsabakalarda oldu. Dolaysıyla şehrin marka takımı olduk. Maç kazandıkça seyircimizin de büyük beklentileri oldu. Ben belediye başkanımızın vizyonun büyük olduğu biliyorum ve bu sene belki de hedeflediğimiz noktaya adım atacağız. Çünkü çok deneyim kazandık. Herkes bizim başarımızın tesadüfen olmadığı biliyor. Bizleri takımızı tanıdılar. Dolayısıyla önümüzdeki sezonun planını başlatmış bulunuyoruz. Bu sene sezonu daha erkenden başlayacağız. Önümüzdeki sezonun yapılanmasını şimdiden başlatacağız. Bu süreçte bizlere yardımcı olan herkese çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Share
495 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?