logo

Atatepe’den Terörü Lanetlediler

Artvin Off Road Kulübü öncülüğünde Şehitlere Saygı ve Teröre Lanet eylemi düzenlendi. Eyleme kimi vatandaşlar araçlarıyla kimi de yaya olarak destek verdiler.

 

Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykelinin bulunduğu Atatepe’de toplanan, aralarında motosikletlerin de bulunduğu yüzlerce araçtan oluşan konvoy alana sığmadı. Konvoy Yenimahalle girişinden hareket ederek saat 20.00’de Atatepe’ye çıktı.

Ellerinde Türk Bayraklarıyla Atatürk Anıtı önünde saygı duruşunda bulunan Artvinliler, daha sonra hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudular. Artvin Off Road Kulübü Başkanı Murat Yılmaz, şehitlere saygı göstermek ve teröre lanet etmek için dünyanın en büyük Atatürk Anıtı’nın bulunduğu Atatepe’de buluştuklarını belirterek; “Bugün maalesef Türkiye’de hiçbir zaman arzu etmediğimiz, kardeşliğimize, birliğimize, bütünlüğümüze yönelik saldırılar gerçekleşiyor. Bu vatan için, Bu millet için canını veren şehitlerimiz var. Milletimizin, ülkemizin, hepimizin başı sağ olsun. Bu akşam burada hep birlikte hain ve kalleş saldırılarını gerçekleştiren teröre, teröristlere ve destekleyenlere karşı birlik ve beraberlik mesajı verdik” dedi.

Yılmaz sözlerine devam ederken; “Biz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’nin ve dünyanın en büyük anıtının önünde Artvin’i gören Atatepe’de bayrağımız için, vatanımız için bir araya geldik. Saygı duruşunda bulunduk. Hep bir ağızdan İstiklal Marşımızı okuduk. Şehitlerimiz için dua ettik. Çünkü onlar vatan için millet için canlarını verdi. Biz ne yapsak haklarını ödeyemeyiz.

Biz şunu çok iyi biliyoruz ki; bin yıllık kardeşliğimizi bozmak istiyorlar. Artvin halkı bu akşam, bu oyuna asla gelmeyeceğini bir kere daha haykırmıştır. Bu Ayyıldız altında doğduk, bu Ay yıldızın altında huzurla öleceğiz. Bayrak egemenliğin, bağımsızlığın sembolüdür. Onun için kalelerin en yüksek burcuna bayrak dalgalanır. Atatepe’de Dünyanın en büyük Atatürk heykelinin yanında bulunan Türkiye’nin yüksek gönderinden birisi bulunuyor. Bu iki büyük eseri Artvin’e kazandıran hayırsever Sıtkı Kahvecioğlu’na Artvin halkı adına teşekkür ediyorum. Atatürk’ün söylediği veciz sözüyle bitirmek istiyorum ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’. Bunun üstüne söylenecek başka söz yoktur” sözleriyle konuşmasını bitirdi.

Aralarında motosikletlerin de bulunduğu yüzlerce araçtan oluşan konvoy daha sonra aynı şekilde alandan ayrıldı. Yol boyunca konvoya sevgi gösterilerinde bulunan halk ellerinde bayraklarla etkinliğe destek verdi. Konvoyun geçtiği bölgelerdeki vatandaşlar alkışlarla ve sloganlarla terörü protesto ederken, vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ile konvoya katıldılar.

Share
878 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?