logo

Atatepe’deki Bayrak Neden Yarıya İndirildi?

Türkiye’nin en büyük Atatürk heykelinin yanında bulunan Türk bayrağı neden yarıda indirildi. Vatandaş, bayrağa bakılmadığını ileri sürerek, “Atatepe Bayrağı Bakımsızlık Kurbanı oldu” şeklinde eleştirilerde bulundular.

Sıtkı Kahvecioğlu Vakfı’nın kurucusu işadamı Sıtkı Kahvecioğlu tarafından Atatepe’de yaptırılan 22 metre yüksekliğindeki ve 60 ton ağırlığındaki Atatürk heykelinin hemen hemen yanında bulunan 60 metre uzunluğunda, 216 metrekarelik bir Türk bayrağı yarıda dalgalanıyor. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan fakat yaklaşık üç aydır Artvin Orman bölge Müdürlüğü’ne devredilen tesiste asılan Türk Bayrağı ilk kez böyle bir durum karşılaşılıyor. Bayrağın yarıya indirilmiş hali görenleri şaşırtırken, bayrağın bakımsızlığı da dikkatlerden kaçmıyor.

İlimizin neredeyse her bölgesinden görülen Atatürk heykeli ve Türk Bayrağı’nın yarıda olmasını yetkililer görmemiş olacak ki duruma müdahale edilmiyor. Vatandaşlar, basın kuruluşlarını arayarak bayrağımızın bakımsızlığından ve de bayrağın yarıya indirilmiş olmasından yakınıyorlar. Vatandaş bayrağımız ile ilgili yetkililerin daha duyarlı olması noktasında da talepte bulunuyorlar.

 

Etiketler: » » »
Share
1328 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?