logo

Atama Bekleyen Avcı Ve Yaban Hayatı Mezunlarına Destek

AAvcilar ve Aticilar (1)vcılar ve Atıcılar Dernek Necmi Asuman, change.org üzerinden başlattığı elektronik imza kampanyasını İmzalayarak atama bekleyen Avcılık ve Yaban Hayatı mezunu arkadaşlara destek oldu.

Artvin Avcılar ve Atıcılar Derneği Başkanı Necmi Asuman Avcılık ve Av, Yaban Hayatı Koruma Konfederasyonu – AYHAK Başkanı İlhan Deveci’nin kişisel Facebook hesabından “Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Av Koruma Memuru Alımı Yapılsın” change.org üzerinden başlattığı elektronik imza kampanyasını İmzalayarak  atama bekleyen Avcılık ve  Yaban Hayatı mezunu arkadaşlara destek oldu.

Asuman, imza Kampanyasının açıklamasında ise Yaban hayatını korumak için işin eğitimini almış kişilerin muhakkak istihdamı gerekmektedir. İlimizde bulunan Artvin Çoruh Üniversitesi Artvin Meslek Yüksek Okulu Bünyesinde Avcılık ve Yaban hayatı programının olduğu 2010 yılından buyana mezun verdiğini belirterek; “Bu mesleği yapacak kişilerin işin eğitimini alan yaban hayat teknikerlerinden olması gerekmektedir. Koruma sadece yaban hayvanlarının korunması değil daha etkin bir koruma için yaban hayvanlarının yaşam alanları ile birlikte korumak gerektiğini belirterek eğitim almış tekniker arkadaşlara kadro istihdam edilmesi için kampanyayı destekliyorum. Doğanın ve yaban hayatının gelecek nesillere aktarılabilmesi için sayın valim sayın belediye başkanım tüm idari amirlerimden kampanyaya destek vermelerini temenni ediyorum” dedi.

change.org sitesinde kampanya ile ilgili açıklamada;

“Kaçak avcıların doğayı katletmesi, doğanın düzenini bozarak doğrudan insanlığa olumsuz etki edecek. Nesli tehlikede olan yaban hayvanlarını koruyarak çocuklarıma, gelecek nesile göstermek istiyorum.  Bu dünyanın sahibi yalnızca biz insanlar değiliz doğadaki tüm canlılar bizim var olma nedenimiz onları yok ederken kendi geleceğimizi de yok ettiğinizin farkına varalım. Ülkemizde işi işin ehline vererek işlem yapılmalı. Av koruma memuru olarak diğer bölüm mezunlarının alınması yanlış bir uygulama… Yaban hayatını korumak ve geliştirmek için daha çok YABAN HAYATI TEKNİKERİ alımı yapılsın. Kaçak avcılar elini kolunu sallaya sallaya yaban hayvanlarını katlediyor. Piyasada av koruma neredeyse yok. Yüzlerce memur açığı var, yüzlerce yaban hayatı teknikeri var neden alım yapılmıyor. Av Koruma Memuru alımı yapılmasını istiyoruz” ifadelerine yer verildi.

 

Etiketler: » » »
Share
2884 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?