logo

Atabarı Kayak Merkezi İçin Yasak Kalktı

Cerattepe olayları nedeniyle iki hafta kapalı kalan kayak merkezi için yasak kalktı.

 

Artvin’in Kafkasör yaylası Cerattepe bölgesinde çıkan olaylar nedeniyle kapalı olan Mersivan Atabarı Kayak merkezi iki haftanın ardından bugün açıldı. Cerattepe’ye 3 kilometre mesafede bulunan Mersivan Atabarı Kayak Merkezi jandarmanın Cerattepe bölgesinde yolu kapatması nedeniyle hem Cerattepe hem de Kayak merkezine halkın geçmesine izin vermiyordu. Bu yasak bugün itibariyle kalktı, Jandarma yolu Cerattepe bölgesinde kapatırken Mersivan Atabarı Kayak Merkezine ise geçişlere izin verdi.

İşletme sahipleri dahil hiç kimse 17 Şubat Çarşamba gününden itibaren tesislere giremezken, yasağın kalkmasına rağmen tesiste sadece işletme sahiplerinden oluşan 5 kişi vardı.

Kayak malzemesi kiralayan işletme sahiplerinden Mehmet Cebeci, 2009 yılında açılan tesis ilk kez böyle bir olaya tanık olduğunu söyledi. Cebeci, Cerattepe olayları nedeniyle Jandarma ekipleri tesise giriş yapmamıza izin vermedi. Ülkemizin önemli Turizm alanlarından biri olan bu Atabarı Kayak merkezin için yasağın kalkmasına rağmen halen daha insanlar bölgede olayların yaşandığını ve kapalı olduğunu düşünüyor. Hafta sonları günlük 2 bin kişinin ziyaret ettiği tesis de bu bir tek müşteri yok. İşletme sahiplerinden oluşan sadece 5 kişi olduğunu belirttiler.

Cerattepe şantiyesini kuran maden şirketi için Jandarma ekipleri gece gündüz nöbet tutuyor. İki haftadır geceyi dışarda geçiren askerler için bölgeye bugün iki konteynır çıkartıldı. Askerlerin geceyi geçirmesi için çıkartılan konteynırların yanı sıra Akrep ve Toma’da hazır bekletiliyor.

Share
587 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?