logo

“Asılsız İftiralar ve Algı Operasyonları Yapılıyor”

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayrakturan, “şahsıma ve Artvinlilere yönelik havuz medyasının asılsız ve mesnetsiz haberlerine ilişkin asılsız iftiralar ve algı operasyonları yapılmaya çalışılıyor” dedi.

Bayraktutan havuz medyası tarafından Cerattepe’de yaşanan olaylara ilişkin asılsın iftiralar ve algı operasyonları yapılmaya çalışıldığını ifade ederek açıklamalarda bulundu. Bayraktutan; “20 yıldır Artvin halkının yürütmüş olduğu var olma ya da yok olma mücadelesinde güvenlik güçlerinin maden sahasına girmesi ile olay, toplumsal boyut kazanarak alevlenmiş ve son 3 gündür Artvin Cerattepe mevkiinde hareketli dakikaların yaşanmasına neden olmuştur. Artvin halkının onurlu ve haklı mücadelesi, tüm kamuoyundan destek görmüş ve bu durum bir takım kişileri rahatsız etmiş olmalı ki Artvin halkına ve şahsıma asılsız ve mesnetsiz isnatlarda bulunma, algı operasyonu yapıp Artvinlinin haklı mücadelesine gölge düşürmek amaçlanmıştır.

Ben her zaman söylerim “Artvin’den her türlü siyasal düşünce çıkar ama asla vatan haini çıkmaz” diye.  Artvin halkı vatanına bayrağına sevdalı, Cumhuriyet değerlerine bağlı, çağdaş bir kenttir. Artvinlinin Cerattepe’deki vatan savunmasını, haklı mücadelesini eli kanlı terör örgütü ile ilişkilendirenler en büyük vatan haini, şerefsiz ve alçaktır. Tek dertleri doğasını, memleketini savunmak olan Artvinliye; yandaş medya tarafından isnat edilmeye çalışılan çirkin yakıştırmaları şiddetle kınıyor ve reddediyoruz. Şahsımı ve hemşerilerimi terör örgütü ile ilişkilendirenlere ve onların ağa babalarına, yakın tarihteki terör örgütleriyle olan flörtlerini tekrar tekrar yayınlamalarını ve izlemelerini tavsiye ediyorum! Hatta “Çözüm süreci” adı altında Diyarbakır’da nevruzda PKK bayraklarının altında el ele halay çekerlerken bu duruma benim de TBMM kürsüsünden Türk Bayrağı açarak nasıl tepki gösterdiğimi konuşmalarımla birlikte yayınlayarak, bölünmez bütünlüğümüz konusundaki hassasiyetimi iyi analiz etmelerini tavsiye ediyorum. Havuz medyasına  ‘şayet cesaretleri varsa’ bu memlekette teröristlerle el ele fotoğraf verenleri, Habur’da davulla zurnayla karşılayanları, dün Ankara’da kırımızı halılarla karşıladıklarını bugün terör örgütü ilan edenlerin çelişkili ifadelerini yayınlamalarını, Dolmabahçe görüşmelerini haber yapmalarını tavsiye ediyorum. Şahsımdan ve Artvin’den onlara malzeme çıkmaz; hele hele terör konusunda asla çıkmaz. Terör ilişkilendirmesi yapmak için haber arıyorlarsa, vermiş olduğum örneklerden birçok haber çıkabileceği kanısındayım.

Bu tür asılsız iftiralar ve algı operasyonları, Artvin halkının haklı mücadelesini asla yıldıramayacak, aksine kamçılayacaktır. Hassasiyetimizi kamuoyunun bilgisine sunduğum üzere,  Artvin’deki onurlu mücadelemizin nasıl devam edeceğini ve bu işin içinde kimlerin olduğunu yakın tarihte hep birlikte göreceğiz ve öğreneceğiz” ifadelerine yer verdi.

Share
636 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?
#

“Asılsız İftiralar ve Algı Operasyonları Yapılıyor”” için 1 yorum

  1. Yusufelili : diyor ki:

    Utanmadan yalan söylüyorsun birde milletvekili olmuşsun televizyonlarda hdpli(pkklı)kadın milletvekilinin cerrattepeye çıkarkenki videoları izletiliyor bu terörist milletvekilini kim Artvine davet etti?Bu terörist milletvekilinin Artvin e girmesine ve ortalığı karıştırmasına madem vatan severseniz niye karşı çıkmadınız ve hdpliyi Artvinden kovmadınız?Madene karşıyız diyerek komünistlerin devrim çığlıkları atıp komünist propaganda yaptığı ortada iken sizin derdiniz anlaşılıyor!!Artvinde terörist hdp milletvekili ile kol kola asker ve polis taşlayanlar kimlerdir?vatan sever devlet düşmanı ile yan yana olabilirmi?Aklını kullanan Artvinliler amacın aslında Artvin değil komünist,sol propaganda olduğunu anladı!!