logo

Artvinspor ve Çoruhspor’dan Ortak Açıklama: Liglere Katılmıyoruz

Artvin’de uzun zamandır faaliyetlerini sürdüren Çoruhspor ve Artvinspor kulüp yöneticileri ortak basın açıklaması düzenleyerek, önümüzdeki futbol sezonuna katılmama kararı aldı. Sebep olarak ise ilin yöneticilerinden destek görmedikleri için böyle bir karara vardıklarını söyledi.

Artvin’de faaliyetlerini sürdüren Çoruhspor ve Artvinspor Kulübü yöneticileri ortak basın açıklaması düzenledi. Tamamı Artvinli esnaflardan oluşan iki kulüp yöneticileri ilimizde başta futbol olmak üzere bir çok spor dalında gençlerin gelişimleri için ellerinden geleni yapıyorlar. Son olarak ise Artvin amatör liginde iki kulübünde futbol takımı bulunuyor. Futbolcu maaşları, deplasman giderleri gibi bir çok masrafları kulüp yöneticileri tarafından yada kulüp yöneticilerin çabaları sayesinde sponsorluk anlaşmasıyla sürdürülüyor. İki kulübünde kuruluş amacı olan ildeki sporun gelişmesi kulüplerin tesisleşmesi, yardım paralarıyla değil, kulüp gelirleriyle takımların müsabakalara katılmasını hedefliyorlardı. Fakat bu noktada birçok proje mevzuat gerekçesiyle tamamlanamadı. Çözülmesi noktasında ise ilin yöneticilerinden destek almadıklarını ifade ettiler. Artık tek başına mücadele etmekten yorulduklarını belirten kulüp yöneticileri, ilin siyasileri, yöneticileri ve kurum amirlerinin destekleri olmadıkları sürece önümüzdeki sezon liglere katılmayacakların beyan ettiler.

Amacımız Sadece İlimizde Sporun Gelişmesi

Çoruhspor Kulüp Bakanı Murat Yılmaz ve Artvinspor Kulüp Başkanı İrfan Yıldırım ile kulüp yöneticileri otak basın açıklaması düzenleyerek yaşadıkları zorlukları basın mensuplarına aktardılar. İki kulüp başkanı yaptığı açıklamada “Amacımız sadece ilimizde sporun gelişmesi, gençlerin kötü alışkanlıklarından kurtulması. Bizler defalarda iş yerimizi kapattım kulübümüz için yapılması gereken çalışmalara katıldık. Ailemize zaman ayıramadık, fakat ilde spor gelişmesi için kapı kapı dolaştık. Pişman değiliz, yine olsa yine yaparız. Fakat bizim çabalarımızla çözülecek, bir konu değil. Artvin Valisi Ömer Doğanay harici ilin ileri gelenleri, siyasileri, yöneticileri bize destek olmadı.

Destek Değil Köstek Oldular

Projelerimiz yarım kaldı, mevzuata takıldı fakat kurum amirleri çözüm için caba göstermedi. Sanki herkes bir olmuş, ilde sporun gelişmemesi için mücadele ediyor. İlimizde bütçesi büyük kurumlar var. Bunlar bütçelerinin belli bir bölümünü spora harcamaları mevzuatı var. Fakat birkaç kurum harici ildeki spora destek olan kurum görmedik.

Çalıştay Yapılsın Herkes Eteğindeki Taşları Döksün

Artvin’in ileri gelenleri, siyasileri, yöneticileri, kurum amirleri, spor kulüpleri bir an önce sporu masaya yatırmalı. Büyük bir çalıştay düzenleyerek herkes eteğindeki taşları dökmeli. Bundan sadece bizler mi rahatsızız, burada herkesin elini taşın altına sokmaya davet ediyoruz dediler.

Taraftar Desteği Görmedik

Öte yandan amatör futbol liginde iki merkez takımımız yer alıyor. Deplasman maçlarını geçtik, içerdeki ev sahibi olduğumuz müsabakalarda bile taraftar desteği görmedik. Artvin’in spor kültürü bu değil. Bizler yıllar önce o statların tamamen dolu olduğu günleri hatırlıyoruz. Kilometrelerce uzaktaki takımlarınızı tabiî ki de destekleyin ama ilinizin takımını da sahada yalnız bırakmayın” diyerek konuşmalarını tamamladılar.

 

Share
2083 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?