logo

Artvinliler Adliyeye Koştu

Cerattepe bölgesinde yapılacak madencilik faaliyetlerine karşı Artvinliler  adliye önünde toplanarak şikayet dilekçesi verdi.

 

Artvin Adliyesi’nde saat 13.30 sıralarında toplanmaya başlayan vatandaşlar, yaşananlara tepki gösterdi. Yeşil Artvin Derneği Üyesi Avukat Bedrettin Kalın ve Dernek Başkanı Nur Neşe Karahan vatandaşların verdiği kimliklerle adliyeye girerek şikayet için işlemleri tamamladı. Ardından 10’ar kişilik gruplar halinde çağrılan Artvinliler şikayet dilekçelerini verdi.

21 Şubat Pazar günü Cerattepe’ye çıkmak ve madencilik faaliyetlerini incelemek isteyen halka gazlı müdahalede bulanan kolluk kuvvetlerine tepkili olan halk, Artvin’de yaşanan hukuksuzlukları şikayet etmek için burada olduklarını belirttiler.

Artvin Halkı Vazgeçmeyecek

Adliyeye gelerek şikayetçi olan ve olaylar hakkında bilgi veren Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ahmet Biber yaşananları şöyle anlattı: “Burada yapılan hukuksuzluklara karşı ve izinsiz çıkarılan o araçların, makinelerin yukarıya çıkarılmasına karşı, Artvin halkı bastırılmak istendi. Halbuki Artvin halkının kişisel bir çıkarı yoktur. Toplumsal bir yaşam mücadelesi var ve biz bunu burada şikayet ediyoruz. Kesinlikle suçlu olan kendileridir. Yasal olmayan hukuksuz davranışlar vardır.”

Share
710 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?