logo

Artvinli Vali Seyfettin Azizoğlu’na Karşılama Kuyruğu

İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesi ile Bartın’dan Erzurum’a atanan Artvinli Vali Seyfettin Azizoğlu, dün kente gelerek görevine başladı. Vali Azizoğlu karşılanması sırasında uzun kuyruk oluştu.

Dün Sabah saatlerinde uçakla Erzurum’a gelen Artvinli Vali Seyfettin Azizoğlu’nun isteği üzerine havalimanında sadece Vali Yardımcı Levent Kepçeli, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ve İl Jandarma Komuta Albay Mustafa Çelik karşıladı. Eşi ve bir çocuğu ile birlikte Paşalar Caddesi’ndeki konağına giden Vali Seyfettin Azizoğlu burada bir süre dinlendikten sonra saat 10.30’da Valilik makamına geçti. Burada yapılan karşılama töreninde daire müdürleri ve STK temsilcileri uzun kuyruk oluşturdu. Kendisini karşılamaya gelenlerle tek tek tokalaşan Vali Azizoğlu, kuyruğun sonunda kendisini bekleyen polis mangasını selamladı.

Daha sonra makamına geçen Vali Seyfettin Azizoğlu basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Kendisinden önce görev yapmış olan ve şehre önemli katkılarda bulunan Vali Ahmet Altıparmak’a teşekkür eden Vali Azizoğlu şöyle konuştu:

“Tarih bu tarih. Erzurum Valiliği görevine başlıyorum. Allah utandırmasın inşallah. Nasıl ki Anadolu eski dünyanın kilidiyse, Erzurum’da Anadolu’nun kilididir. Anadolu’da huzur olursa, Anadolu’da kalkınma gelişme olursa, bütün coğrafyada yakın coğrafyada da huzur barış olacağı gibi, Erzurum’da da gelişme ve kalkınma olursa Erzurum’da huzur olursa çevresindeki illerde de çevresinde ki bölgelerde de aynı mana da huzur kalkınma ve gelişme olacaktır. O sebeple bölgemizin lokomotifi olan Erzurum’un şu ana kadar devam eden yatırımlarının hızla tamamlanıp bölgenin cazibe merkezi olmasına Erzurum’un bölgenin sanayi ve ticaret merkezi olmasına yönelik çalışmalarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan böyle de hızla devam edeceğiz. Bu vesile ile benden önce görev yapmış olan çok değerli ağabeyimiz, valimiz Ahmet Altıparmak’a da teşekkür ediyorum. Erzurum’umuza yapmış oldukları önemli ve değerli katkıları dolayısıyla. Yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum. İnşallah bende ondan aldığım bu bayrağı benden sonra gelecek olan arkadaşıma en iyi şekilde teslim etmek için gayret etmiş olacağım. İnşallah Allah utandırmaz hep beraber Erzurum’a ve memleketimize hizmet etmiş olacağız.”

Vali Seyfettin Azizoğlu Kimdir

Seyfettin Azizoğlu, 1967’de Şavşat’ta doğdu. Türk bürokrat. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olmuştur. Yeşilli, Alacakaya, Gölköy, Delice, Banaz, Geyve, Güngören kaymakamlıkları, Bitlis ve Burdur’da Vali Yardımcılığı yapmıştır. Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile Ardahan Valisi olarak atanmıştır. 23 Mayıs 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Bartın valiliğine atandı. İçişleri Bakanlığı’nın son kararnamesi ile Bartın’dan Erzurum’a atandı. Evli ve 3 çocuk sahibi.

 

Etiketler: »
Share
1783 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+8 = ?