logo

Artvinli Okay Köksal Survivor 2019 Adayı Oldu

Türkiye-Yunanistan arasındaki Survivor mücadelesinde ülkemizi temsil edecek adaylardan biri Artvinli Okay Köksal oldu

Artvinli hemşerimiz milli güreşçi Okay Köksal, aday isimler arasında seçilir ise 2 Şubatta başlayacak olan Survivor 2019 Türkiye – Yunanistan yarışmasında Türkiye’yi ve Artvin’i temsil edecek.

“Neler yapabileceğimi herkese göstermek istiyorum.” sloganı ile Artvin’den katılan Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmacısı Okay Köksal milli güreşçi ve bir çok başarıya imza attı. Ezeli rakiplerine karşı tüm gücünü ortaya koyacak. Hemşerileri tarafından başarılı olması arzulanan Okay Köksal, spor hayatına Artvin Ardanuç’ta başlamış bir güreşçi. TV8’de Acun Ilıcalı tarafından hazırlanıp sunulan Survivor yarışmasında bu yıl Yunanistan ile Türkiye çekişmesi yaşanacak. Bu rekabette hem ülkemizi hem de Artvin’i temsil edecek olan hemşerimiz Okay Köksal’ın iddialı olduğu gözlenirken, hemşerimizin ilk demeçleri de programın tanıtımında yayınlanmaya başladı. Artvinli hemşerimiz Okay Köksal yayınlanan demecinde iddiasını ortaya koydu.

Okay Köksal’dan iddialı açıklamalar

Survivor 2019’un 2 Şubat’ta başlayacağının açıklanmasının ardından gözler yarışmacılara çevrildi. Oylanarak seçilecek yarışmacı adayları arasında Okay Köksal da yer aldı. Peki Okay Köksal kimdir, kaç yaşındadır, nerelidir, ne iş yapmaktadır? İşte detaylar:

31 yaşında ve Artvinli. 7 yaşından beri güreş yapmakta. Güreş hayatına ailesinin katkılarıyla Artvin’in Ardanuç ilçesinde başladı. Kariyerinde bir çok önemli başarılara imza attı. Okay Köksal kendisini şöyle anlatıyor: İyi başarılar alınca güreşte başarılı kulüpler beni almak istediler. Ankara Tedaşspor’da beni ben yapan hocalarım oldu. Bir çok yurtdışı turnuvalarına giderek birinci oldum. Avrupa birinciliğim var. Tek bir yenilgim var oda dünya ikinciliği. Bu sene Türkiye Yunanistan olduğu için kolumuzu bacağımızı bırakacağız orada. Çünkü onlar bizim ezeli rakibimiz. Bazen açken sıkıntı olabiliyor. Ancak benliğimden ödün vermeden yarışacağım. Güreş dünyanın en zor sporlarından olduğundan nabzımız yüksek yarışıyoruz. Orada bir güreşçinin neler yapabileceğini herkese göstermek istiyorum.

Okay Köksal Survivor’da Destek Arıyor

66 kilo serbest stilde ülkemize Avrupa şampiyonluğu ve dünya ikinciliği kazandıran eski milli güreşçilerimizden Okay Köksal Tv 8 ekranlarında yayınlanacak olan “Survivor” programında yarışacak. 7 erkek 7 kadın yarışmacı Yunanistan temsilcileriyle kıyasıya mücadele edecekler. 2 Şubat tarihinde Dominik’te yapılacak olan finallere gitmesi için milli güreşçimizin videosunun beğenilmesi ve yorum alması gerekiyor. Güreşçimize destek olmak için aşağıdaki linki bilgisayarınızın arama motoruna kaydedip, tıklayarak videoyu beğenip yorum yapmanız yeterli olacak.

Share
1100 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?