logo

Artvinli Muhtarlar İspanya Yolcusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlık müessesine verdiği özel öneme istinaden başlatılan muhtarların yurt dışı gezileri kapsamında Artvin’den 5 muhtar İspanya’ya gidiyor.

Yurt dışına çıkmadan önce Vali Ömer Doğanay’ı makamında ziyaret eden köy muhtarı Hasan Cin, Musa Alkan ve Ergül Keskin, devletin kendilerine sunduğu bu imkândan dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde yürütülen, muhtarların farklı ülkelerin yerel yönetim anlayışlarını yerinde görmelerini ve değişik kültürlerle etkileşimde bulunmalarını sağlamak amacıyla uygulamaya konulan proje kapsamında, valilikçe belirlenen 5 muhtar, İspanya’da Artvin’i temsil edecek.

Artvinli muhtarlar, 31 Temmuz – 2 Ağustos 2018 tarihleri arasında ülke çapından kafileye dâhil olacak diğer meslektaşlarıyla İspanya’nın Endülüs bölgesinde çeşitli temaslarda bulunarak, tarihi ve turistik yerleri gezdirilecek.

Vali Doğanay ise muhtarlara seyahat öncesi nezaket ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, İspanya’dan güzel tecrübelerle ayrılmalarını ve kazasız belasız gidip dönmelerini diledi.

AVBM

Share
418 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?