logo

Artvinli Hentbolcular Spor Akademisinde

İlimizin başarılı kulüplerinden Artvin 7 Mart Spor Erkek Hentbol takımını oluşturan sporcular’dan 4’ü Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanma başarısı gösterdi.

 

2015 – 2016 sezonunda tamamen Artvinli sporcularla Bölgesel Hentbol ligini namağlup şampiyon tamamlayan boğalar, kısıtlı imkanlarla katıldığı Hentbol 2. Ligi’nde ilimizi temsil etmişti.

Artvin 7 Mart Sporun başarılı 4. Hentbolcusu 2. Ligde mücadele ettiği için Üniversite sınavında ek özgeçmiş puanı alarak Çeşitli Üniversitelerin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokullarına yerleşme başarısı gösterdi.

Üniversiteyi kazanan sporcular kulüp başkanı ve aynı zamanda Hentbol Antrenörü Murat Ülker’e ziyarette bulundular.

Ziyaret sonunda açıklama yapan Ülker; “Bugün sporcularım tarafından yapılan ziyaretten mutluluk duyuyorum, Yaklaşık 10 Yıllık bir çalışma sonunda sporcularıma Üniversite kazandırma gururunu yaşadım, sağolsun sporcularım beni unutmayarak, teşekkür ziyaretinde bulundular, Artvin’de hiç bir destek olmadan bu sporcularla ulusal liglerde mücadele ettik, Artvin’e şampiyonluklar getirdik, başarılar elde ettik en önemlisi sporcularım Hentbol sporu yaptığı için aldığı özgeçmiş puanları ile çeşitli üniversitelerde Spor Akademilerine yerleşti, bu benim ve kulübüm için büyük bir onur ve gurur. İlk olarak Takım Kaptanımız Mert Başköylü 2016 Yılında Ardahan Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Spor Yöneticiliği bölümünü kazanmıştı, Ardından İsa Keleş 2017 Yılında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Antrenörlük bölümünü kazanarak bizleri mutlu etmişti, bu yıl da Serhat Yüksek Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği bölümünü kazandı, Son olarak ise Taha Baran Aksoy Avrasya Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunu kazanarak bizleri gururlandırdılar. Artvin’de Hentbol sporuna destek olursa, spor alanında akademik eğitim almış sporcularımızın sayısı yükselecek ve ilimizde sporun kalitesi orantılı olarak artacaktır, burada sporcularımın okullarında başarılı olması, benim için çok büyük bir haz, inşallah ilimizde Hentbol sporuna verilen değer artar ve nice Artvinli gençler Spor Akademisi kazanır” ifadelerine yer verdi.

Share
515 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?