logo

Artvinli Hemşerimiz Kabe’de Yaşanan Korku Dolu Anları Anlattı

 Vinç Devrildi: En Az 107 Kişi Yaşamını Yitirdi

Suudi Arabistan’ın Mekke kentinde etkili olan fırtına nedeniyle Kabe’de bir vincin devrilmesi sonucu 107 kişi hayatını kaybetmiş, 238 kişinin yaralanmıştı.

Kazanın yaşandığı bölgede bulunan Artvinli hemşerimiz İsmail Yazıcı korkunç kazayı anlattı. Geçtiğimiz günlerde Mekke şehrinde meydana gelen fırtına ve sağanak yağışta Kabe inşaatındaki bir vinç hacı adaylarının üzerine devrilmişti. Kazanın, Kabe’nin genişletme çalışmalarında kullanılan devasa boyutlardaki bir vincin şiddetli rüzgar sonrası düşmesi sonucu çok sayıda hacı adayının vincin altında kalmıştı. Vincin altında kalan çok sayıda hacı adayının vefat ettiği yaralanan çok sayıda hacı adayı ise hastanelere taşınmıştı.

Artvin İl Müftülüğü tarafından Suudi Arabistan’ın Mekke kendine Hac görevi için görevlendirilen Artvin Müftülüğü çalışanlarından İsmail Yazıcı, 107 kişinin hayatını kaybettiği 238 kişinin de yaralandığı vinç kazasını anlattı. Kendisinin de olayın çok yakınında olduğunu ifade ederek ucuz kurtulduğunu söyledi. Halen Hac görevine devam eden Artvin Müftülüğü çalışanı İsmail Yazıcı’yla gazetemiz muhabirleri telefonla görüşerek Artvinli hacı adayının olup olmadığını ve kendisinin durumu hakkında bilgi aldılar. Kazada yaralanan Artvinli hacı adayının olmadığını ifade eden Yazıcı korku dolu anları anlattı. Olayın Türk Hacılarının giriş yaptığı bölümde gerçekleştiğini ifade eden Yazıcı; ”şiddetli rüzgarın ardından büyük bir gürültü koptu, daha sonra insanlar bağıra çağıra sağa sola kaçışmaya başladı. Bende olayın hemen yakınlarındaydım ucuz atlattık.  Demek ki günümüz varmış” dedi.

Bu yıl Hacın çok sıcak ve çok kalabalık geçtiğini ifade eden Yazıcı, ailesine, arkadaşlarına gazetemiz aracılığıyla seslenerek korkulacak bir şeyin olmadığını kendisinin gayet iyi olduğunu ifade etti.

Ç.P.

Etiketler: » »
Share
1186 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?