logo

Artvinli Hastanın Böbrek Umudu

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ ne bağlı sağlık tesislerinden Artvin Devlet Hastanesi diyaliz ünitesinde 5 yıldır böbrek hastası olan 55 yaşındaki D. Y. Erzurum Atatürk üniversitesi organ ve doku nakli bölümünden gelen haberle hem kendisi hem de ailesi çok mutlu oldu.

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ ne bağlı sağlık tesislerinden Artvin Devlet Hastanesi diyaliz ünitesinde 5 yıldır böbrek hastası olan 55 yaşındaki D.Y. Erzurum Atatürk Üniversitesi organ ve doku nakli bölümünden gelen haberle hem kendisi hem de ailesi çok mutlu oldu. Büyük bir umutla gelen haber üzerine yola çıkan D.Y.’den gelecek haberlere Artvin kitlenmiş durumda.

Haftanın Üç Günü Diyalize Giriyordu, Şimdi Umuda Koşuyor

Haftanın üç günü, sabah 08-12.30 arasında Artvin Devlet Hastanesi’nin diyaliz ünitesinde geçirmek durumunda olan  D.Y.  4 çocuk babası, kendisinin yaşam kalitesinin düşmesi haricinde eşini ve çocuklarını da zor durumda bırakmanın ve en önemlisi kana kana su içememesinin üzüntüsünü yaşarken, Erzurum’dan gelen bu haberle  nakil olma ihtimalinin eğer doku uyumu olursa, bu sevindirici haberle mutlu şekilde Erzurum’a gitti. Erzurum’da uyum sağlanması durumunda böbrek nakli olacak olan D.Y.’nin yaşadıkları organ naklinin ne kadar hayati bir önem taşıdığının da bir göstergesi olmuş oldu.

Konuya ilişkin olarak Artvin Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzman Dr. Kerim Yeşildağ tarafından bir açıklamada bulunurken, “Böbrek günü olan 10 mart’ın ertesi günü böbrek nakli haberi ile sevinen D.Y. gibi diğer diyaliz ve diğer organ nakli için sıra bekleyen hastalara da bu şansın bir gün doğacağını, ümitlerini yitirmemelerini, çevremizdeki herkesin organ bağışı konusunda duyarlı olması temennisiyle bir kez daha organ bağışında farkındalık adına   diyoruz ki; ‘’  ORGANLAR TOPRAK OLMASIN, BAŞKA BEDENDE CAN BULSUN’’ ifadelerine yer verildi.

Share
642 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?