logo

Artvinli Hastanın Böbrek Umudu Gerçek Oldu

Davut Yavuz, Başarılı Ameliyat İle Yaşama Yeniden Tutundu

 

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ ne bağlı sağlık tesislerinden Artvin Devlet Hastanesi diyaliz ünitesinde 5 yıldır böbrek hastası olan 55 yaşındaki Davut Yavuz, Erzurum Atatürk üniversitesi organ ve doku nakli bölümünden gelen haberle hem kendisi hem de ailesi çok mutlu oldu. Böbrek nakli umuduyla Erzurum’a giden Davut Yavuz, başarılı ameliyat sonucunda yaşama yeniden merhaba demiş oldu.

Artvin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ ne bağlı sağlık tesislerinden Artvin Devlet Hastanesi diyaliz ünitesinde 5 yıldır böbrek hastası olan 55 yaşındaki Davut Yavuz, umutla çıktığı yolda hayata yeniden tutunmanın sevincini yaşıyor. Yavuz, Erzurum Atatürk Üniversitesi organ ve doku nakli bölümünden gelen haberle hem kendisi hem de ailesi çok mutlu oldu. Büyük bir umutla gelen haber üzerine yola çıkan Davut Yavuz’un 5 yıldır çektiği böbrek yetmezliği rahatsızlığından kurtaracak böbrek nakli umudu gerçeğe dönüştü. Davut Yavuz’a Erzurum’da bulunan böbreklerin doku uyumu gerçekleşince böbrek nakli ameliyatı da başarıyla gerçekleştirildi. Davut Yavuz, şimdi geleceğe daha büyük umutlarla bakıyor.

Haftanın Üç Günü Diyalize Giriyordu, Şimdi Umuda Koşuyor

Haftanın üç günü, sabah 08-12.30 arasında Artvin Devlet Hastanesi’nin diyaliz ünitesinde geçirmek durumunda olan  Davut Yavuz, 4 çocuk babası, kendisinin yaşam kalitesinin düşmesi haricinde eşini ve çocuklarını da zor durumda bırakmanın ve en önemlisi kana kana su içememesinin üzüntüsünü yaşarken, Erzurum’dan gelen bu haberle  nakil olma ihtimali ile Erzurum’a gitmişti. Doku uyumunun olması durumunda ameliyat olacak olan Davut Yavuz, umutla gittiği Erzurum’da umutları gerçeğe dönüştü. Erzurum’da uyum sağlanan yeni böbrekleri ile böbrek nakli olan Davuz Yavuz’un yeni hayatına merhaba dediği anların fotoğrafları da yayınlandı. Yaşadığı mutluluğu el sallayarak belli eden Davut Yavuz’un bu görüntüsü organ bağışının ne denli önemli olduğunu da bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Konuya ilişkin olarak Artvin Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzman Dr. Kerim Yeşildağ tarafından bir açıklamada bulunurken, “Böbrek günü olan 10 Mart’ın ertesi günü böbrek nakli haberi ile sevinen Davut Yavuz gibi diğer diyaliz ve diğer organ nakli için sıra bekleyen hastalara da bu şansın bir gün doğacağını, ümitlerini yitirmemelerini, çevremizdeki herkesin organ bağışı konusunda duyarlı olması temennisiyle bir kez daha organ bağışında farkındalık adına   diyoruz ki; ‘’  ORGANLAR TOPRAK OLMASIN, BAŞKA BEDENDE CAN BULSUN’’ ifadelerine yer verildi.

Share
1436 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?
#

Artvinli Hastanın Böbrek Umudu Gerçek Oldu” için 1 yorum

  1. Yavuz ozturk : diyor ki:

    Dursun yavuz ismi