logo

Artvinli Esnaftan Cumhurbaşkanı’nın Dolar Çağrısına Destek

Artvinli esnaf, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara yönelik yaptığı ‘elinizdeki dolarları bozdurun’ çağrısına destek verdi. Çoruh Pide Salonu işletmecileri olan Habip Kantar ve oğulları Yüksel ve Hamdi Kantar, başlattıkları ‘200 dolar bozdurup dekontunu getirene bir pide ikramımız olsun’ kampanyası ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kampanyasına destek verdiler.

Başlattıkları kampanya hakkında açıklama yapan Yüksel ve Hamdi Kantar kardeşler, 15 Temmuz Darbe Teşebbüsünün ardından şimdi de ekonomik darbe teşebbüsü içerisine girildiğine inandıkları için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısına destek verme kararı aldıklarını açıkladılar. Türkiye’de ekonomik krizi oluşturabilmek için doları yükseltmek isteyen çevrelere karşı tepki vermek amaçlı olarak bu kampanyayı düzenlediklerini ifade eden Kantar kardeşler, kampanyaya vatandaştan da destek geldiğini söylediler. Kantar kardeşler yaptıkları açıklamada; “15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan hain FETÖ Darbe teşebbüsünün ardından ikinci bir darbe teşebbüsü bu sefer de ekonomik alanda yapılmak istendiğini açıkça görmekteyiz. Biz de Çoruh Pide olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkımıza yaptığı ” elimizdeki doları TL’ye çevirin ” çağrısına destek olmak amacı ile Vatansever bir işletme olarak bu çorbada tuzumuz olsun diye ” 200 dolar bozdurup dekontunu getirene bir pide ikramımız olsun” düşüncesi ile bu çağrıyı geniş kitlelere yayma fikrindeyiz. Bu kapsamda biz de diyoruz ki; bir çivi bir nalı, bir nal bir ayağı, bir ayak bir atı, bir at bir orduyu, bir ordu bir ülkeyi kurtarır anlayışı ile hareket edip bir çivi görevini yapıp vatanımızı bu ekonomik girdaptan kurtarmak amacını taşıyoruz. Buradan tüm duyarlı vatandaşlarımıza biz de çağrı yaparak diyoruz ki zaman devletimize ve milletimize destek olma zamanıdır. Gelin Vatanımıza sahip çıkalım. Vatan düşerse iş işten geçmiş olur. Biz esir oluruz, bağımsızlığımız gider.” Diyerek düşüncelerini aktardılar.

Kampanyaya vatandaşlardan yoğun ilgi olurken, bozdurduğu dekontun fişini getiren vatandaşlar afiyetle pidelerini yediler.

Etiketler: » »
Share
2631 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?