logo

Artvin’in Yüreği Burtvin’de akacak

 

Bursa’da düzenlenecek olan Artvin Tanıtım Günleri Başlıyor

Bursa’da yaşayan Artvin’e gönül verenlerin öncülüğünde, 21 Mayıs-24 Mayıs tarihleri arasında Bursa Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nda gerçekleşecek Artvin Günleri başlıyor.Doğal güzellikleri, kendine has kültürü ve turizm ürünleriyle Artvin’in Yeşil Bursa’ya taşınacağı günler için hazırlıklar tamamlandı.

Artvin Valiliği’nin himayesi ve Artvin Belediyesi’nin desteğiyle Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu, Artvin Vakfı, ARSİYAD ve Dünya Artvinliler Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenecek tanıtım günleriyle Artvin’in tarihini, kültürünü ve paha biçilmez güzelliklerini Bursa’ya taşınıyor.

21-22-23-24 Mayıs tarihleri arasında Bursa’da Yıldırım Belediyesi önünde bulunan Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nda gerçekleşecek Artvin Günleri, Bursa’daki Artvinlileri, memleket hasreti çekenleri ve Artvin kültürüne ilgi duyanları bir araya getirecek.

Bursa ve civar illerdeki Artvinliler, Artvin Günleri’nde, 21-24 Mayıs tarihleri arasında Bursa Ahmet Taner Kışlalı Meydanı’nda buluşacaklar. Artvin Günlerine Bursa ve civarında yaşayan on binlerce Artvinlinin yanı sıra Artvin’i merak eden vatandaşların ilgi göstermesi bekleniyor.

Artvin Günleri’nde Artvin’de yaşayan Artvinlilerin ve Artvin’e gönül vermiş insanların Bursa’daki temsilciliğini üstlenen Artvin ve Kafkas Dernekleri Federasyonu, Artvin Vakfı, ARSİYAD ve Dünya Artvinliler Federasyonu tarafından; Artvin Valiliği’nin himayesi Artvin Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenecek olan Artvin Günleri etkinliklerinin amacı, Artvin şehrinin kültürel, ticari, zirai özellikleri ile duyurulması ve gurbette yaşayan Artvinliler ile sılada yaşayan Bursalıların kaynaşmasını sağlamak olacak. Dört gün sürecek olan Artvin Günleri ve günlerin içerisindeki etkinliklere ilişkin detaylı bilgilere  http://www.artvingunleri.com/ internet adresinden bilgi edinebilecekler. Bursa’da düzenlenecek olan Artvin Tanıtım Günleri’nin bu yıl ilki yapılacak. Artvin Tanıtım Günleri’ne Artvin’den bu yıl seçimler nedeniyle ilginin az olması beklenirken, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin katılması bekleniyor. Ayrıca ilçelerin kaymakamlıkları ile belediyelerin tümünün temsil edileceği bir tek standında açılacağı öğrenildi.

 

Share
2307 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?
#

Artvin’in Yüreği Burtvin’de akacak” için 1 yorum

  1. Ali İsa : diyor ki:

    Artvin tanıtım günlerinde Meşhur Yusufeli Cağ Kebap yoksa Artvin orada yok demektir organizatörlere duyurulur!