logo

Artvin’in Seyit Onbaşısı Öldü

Lankerin üzerine düştüğü Ayhan Alpaslan, tonlarca kilo ağırlıktaki kar kütlesinin altında can verdi

Artvin’in Seyit Onbaşısı olarak tanınan Ayhan Alpaslan, Artvin Ortaköy Duganala Yaylası Mağara Boğazı mevkiinde bulanan lankerin üzerine düşmesi sonucunda öldü.

 

Edinilen bilgiye göre 27 Temmuz 2015 Pazartesi günü saat 14.00 civarlarında Ortaköy Köyü Duganala Yaylası Mağara Boğazı mevkiinde bulunan lankerin altına serinlemek maksadıyla 4 kişi girmişti. Bu esnada lanker kırıldı ve bu 4 kişinin üzerine düştü. Diğer 3 kişi kendi çabalarıyla lankerin altından çıkarlarken, Ayhan Alpaslan, tonlarca kilo ağırlığında kar kütlesinin altında kayboldu. 3 kişinin arama çalışmaları ilk etapta sonuç vermedi. Daha sonra lankerin altında bulunan Ayhan Alpaslan’a arkadaşları burada müdahale yapmaya çalıştılar. Müdahalelerde başarılı olunmazken, arkadaşları tarafından jandarma ve 112’ye haber verildi. Olayın meydana geldiği yerin uzak olması 112’in erken ulaşmasını engelledi. 112 ve jandarmanın ulaştığı anda öldüğü belirlenen Ayhan Alpaslan’ın cenazesi 112 aracına konularak Ortaköy’e indirildi. Buradan Artvin Devlet Hastanesi’ne getirilmesi beklenen Ayhan Alpaslan’ın öldüğü haberi kısa sürede Artvin’de duyuldu. Alpaslan’ın yakınları ve sevenleri büyük bir üzüntüye boğuldu.

Türkiye onu Artvin’in Seyit Onbaşısı olarak tanımıştı

Artvin Ortaköy’de lankerin altında kalarak can veren Ayhan Alpaslan’ı Türkiye Artvin’in Seyit Onbaşısı olarak tanımıştı. 18 Mart 2015’te Artvin’de düzenlenen Çanakkele Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği’nde Seyit Onbaşı’yı canlandıran ve tahtadan yapılmış mermiyi Artvin protokolünün önünde taşıması ve Seyit Onbaşı’ya benzerliği ile ulusal basına haber olan Ayhan Alpaslan, tonlarca ağırlıktaki kar kütlesinin altında kalarak can verdi. Ayhan Alpaslan, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Share
3137 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?