logo

Artvin’in İlk İşitme Merkezi Açıldı

Artvin’in ilk işitme Merkezi ve ilk Kliniği Öner İşitme merkezi hizmete girdi. Artvin Hastane Caddesi üzerinde faaliyetlerine başlayan Öner İşitme Merkezi görkemli bir açılışla hizmete girdi. Artvin’in ilk işitme merkezi ve aynı zamanda ilk kliniği olan Öner İşitme Merkezi açılışını Artvin Valisi Kemal Cirit, eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi, İl Emniyet Müdürü Alaattin Akbaş, Belediye Başkan Yardımcıları, Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Klinik sahibi Odyolog Gülşen Dede ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Klinik sahibi Gülşen Dede açılış öncesi Artvin Valisi Kemal Cirit, eşi Seval Kaya Cirit ve davetlilere İşitme Merkezi hakkında bilgi verdi. Dede, “ilimizde işitme engelli vatandaşlarımız yıllarca çözümü Rize, Trabzon, Erzurum gibi büyük illerde bulmak için eziyet çektiler.

Burada hizmet olarak işitme testleri yapabiliyoruz, kulak muayenesi,  anlama testleri, orta kulak basıncı ölçümleri, kulak zarının durumu gibi birçok muayenelerimizi gerçekleştirebiliyoruz.

İşitme cihazı olarak da halkımıza hizmet vereceğiz. Ben üç önemli markayı Artvin’e getirdim. Cihazları üreten iki ülke var Danimarka ve Almanya, Almanya’da Siemens,  Danimarka’dan ise Luton getirdim. Bu cihazların ayarlanması bakımı 5 yıl olmak koşuluyla kliğimize aittirler” dedi.

Ardından Artvin Valisi Kemal Cirit, eşi Seval Kaya Cirit Hanımefendi, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan ve klinik sahibi Gülşen Dede İşitme Merkezinin kurdelesini keserek açılışını yaptılar.  Daha sonra davetliler İşitme Merkezini gezdiler.

Odiometrik Testler, Timpanometrik Testler, Çınlama Testleri, Çocuk Odio Testleri, İşitme Cihazı Tamir ve Bakımı, Özel Kulak Kalıpları, İşitme Cihazı Pili Ve Aksesuarları, Özel Kulak Tıkaçları, İşitme engelli vatandaşların hayatı duyarak yaşamalarını sağlayacak olan bu klinikte devlet indirimlerinden yararlanılacak. Öte yandan Klinik sahibi Gülşen Dede, devlet imkanlarından indirimden yararlanamayan yeşil kartlılara kendi sadece Öner Klinikte bulabilecekleri indirim gerçekleştiriyor.

Etiketler: » » »
Share
3346 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?