logo

Artvin’in İlk Çiğ Köftecisi Çİğ Köfteci Sait

Yaklaşık 8 yıl önce açılan ve Artvin’de ilk açılan ÇiğKöfteci olan, Çiğköfteci Sait’in işletmeciliğini,  yaklaşık 2 aydır Artvin’in Perihan ablası olarak tanınan Perihan Karakuş yapıyor.

Türkiye’de sayılı çiğ köfte markalarından olan Çiğ Köfteci Sait Bibak Alış Veriş Merkezi’nin hemen arkasında balıkçı yanında yaklaşık 8 yıldır hizmet veriyor.

Çiğ Köfteci Sait’in işletmeciliği Artık Perihan Karakuş’ta

İşletmeciliğini 2 ay önce devralan Parihan Karakuş,  Çiğ Köftede, Çiğköfteci Sait’in bir marka olduğunu, bir kez tadanların mutlaka müşteri olarak daha sonra sık sık geldiğini  ve  bu şekilde kısa sürede  bir çok kişi ile dost olduklarını belirten Perihan Karakuş; “Artvin kadını özgüveni yüksek olan, üretmeyi, çalışmayı çok seven fedakar, cefakar kadındır. Eşine, çocuğuna, dostuna yardımcı olmak ister. Bunun içinde mutlaka çalışması gerektiğini bilir. Ben de evde oturup, boşa zaman geçirmeyi kendime yakıştıramadım. Bugüne hep emeğimle çalıştım. Eşimle konuştum. Birlikte karar verdik. Çiğ Köfteci Sait’in işletmeciliğini aldık “ifadelerini kullandı.

Perihan Karakuş konuşmasının devamında; “Kısa sürede bu çiğ köftenin ne kadar çok sevildiğini gördük. Artvin’de açılan ilk çiğ köfteci,  çiğköfteci Sait olmuştur. Bu tadı tadanlarla ilgili bir slogan var hemen şurada ne yazıyor? “lezzet anlatılmaz, tadılır,  Bulgurun aşka geldiği yer. Biliyorsunuz, Türkiye’de marka olmuş çiğ köfteciler var. Bunlardan birisi de Çiğ Köfteci Sait’tir. Ben yaklaşık 2 aydır işletmeciliğe başladım. Çok memnunum. Bu tadı bir kez tadanlar, gerçekten mutlaka bir kere daha geliyor.   Bir çok  insanlarla tanışıyoruz, çok güzel dostluklar kuruluyor, bir anlamda sosyal aktivite gibi bir şey oluyor. Çiğ Köfte zaten 5 bin yıllık bir kültür ve  çok sevilen bir yiyecek. Artvin’e bu kültür çok geç geldi. Toplam geçmişi 10 yılı yok. BU da Artvin’in acı ile arasının olmamasından kaynaklanıyor. Çiğ köfte acılı, az acılı olabiliyor. Adresimiz Bibak arkasında balıkçının hemen yanıdır. Artvin’deki tüm dost ve arkadaşlarıma duyurulur.  Tabii işyerinin görselliği ve temizliği her şeyden çok önemlidir. Hep derler ya, kadınlar hangi işi yaparlarsa yapsınlar çok temiz ve düzgün dizayna önem vererek yaparlar. Ben de temizliğe  görselliğe ve kaliteye çok özen gösteriyorum. Herkesi bir kereliğine davet ediyorum. Ondan sonra zaten siz ziyaretimize geleceksiniz.  Kahve bahane sohbet şahane misali, ziyaret bahane çiğ köfte şahane olacak”dedi.

 

Etiketler: »
Share
859 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?
#

Artvin’in İlk Çiğ Köftecisi Çİğ Köfteci Sait” için 1 yorum

  1. Ali Ekber : diyor ki:

    Tebrikler böyle işletmelerin çoğalması gerek Artvin’in kazanması için cesur girişimcilere ihtiyaç var özellikle gıda ve lokanta anlamında.Artvin’de tutulacak işlerde işyerleri açılmalı.