logo

Artvin’in Eski Valisi Gözaltına Alındı

Fethullahçı terör örgütünün kamudaki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun yanısıra 6 Merkez Valisi daha gözaltına aldı. Gözaltına alınan Merkez Valilerinden biri de Artvin’de 2011-2013 yılları arasında Valilik görevini yürüten Necmettin Kalkan’da bulunuyor. Kalkan’ın Ankara’da gözaltına alındığı ve Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde ifade işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

FETÖ/PDY’nin kamudaki yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada Eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, önceki gün sabah saatlerinde gözaltına alınmıştı. İstanbul Mali Suçlarla Mücadele ekipleri Merkez Valileri Fatih Şahin, Necmettin Kalkan, ve Nurulah Çınar’ı da aldı.

İstanbul Vali Yardımcısı Ve 3 Kaymakam Da Gözaltında

Operasyon kapsamında İstanbul Vali Yardımcısı Haluk Nadir, Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan ve Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal gözaltına alındı.6 şüpheliye ilişkin gözaltı ve yakalama işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

İşte o isimler

Hüseyin Avni Mutlu, Yusuf Yavaşcan, İbrahim Özçimen, Turhan Ayvaz, Abdulkadir Demir, Fatih Şahin, Necmettin Kalkan, Nurullah Çakır, Ahmet Aydın

Vali yardımcısı Haluk Nadir,

Kaymakamlar; Erdal Çakır (Bağcılar), Feyzullah Özcan (Sancaktepe) Birol Kurubal(Kadıköy

Gözaltına alınan Artvin’in eski Valisi Necmettin Kalkan’ın Ankara’da ki FETÖ Soruşturması kapsamındaki ifadesi alınıyor. İfadesi alınan Kalkan’ın daha sonra Adliyeye sevk edilerek savcılığa ifade vermesi bekleniyor. Savcılık soruşturmasının ardından Kalkan’ın Mahkemeye sevk edilip edilmeyeceği belli olacak.

Kalkan Önce Görevden uzaklaştırılmıştı

Artvin’in eski Valisi Necmettin Kalkan, İçişleri Bakanlığı’nın kararıyla daha önce görevden uzaklaştırılan 29 Merkez Valisi ve 1 İl Valisi’nin isim listeleri arasında yer almıştı.

İçişleri Bakanlığı’nın 18 Temmuz 2016 sabah saatlerinde aldığı karar ile 30 Merkez Valisi görevinden alınmıştı. Görevden alınan Valiler listesi henüz tam olarak açıklanmamış olsa da Çoruh Postası haber ekibi yine önemli bir haberciliğe imza atarak bu isimlerden birinin Artvin’in eski Valilerinden Necmettin Kalkan olduğunu tespit etmiştik. 17 Ağustos 2011 tarihinde Resmî Gazetede yayımlanan bakanlar kurulu kararıyla Artvin Valiliğine atanan ve 4 Ağustos 2013 tarihli Resmî Gazetede yayımlanan Valiler kararnamesiyle Artvin valiliği görevinden HakkariValiliğine atanmıştı. 23 Mayıs 2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan valiler kararnamesi ile Merkez valisi olmuştu.Evli ve 2 çocuk babası olan Necmettin Kalkan, FETÖ Soruşturması kapsamında açığa alındığı ve hakkında idari soruşturma başlatıldığı belirtildi. Kalkan’ın idari soruşturma sonucunda meslekten men edilip edilmeyeceği belli olacak. Haber Artvin’de şaşkınlığa neden olurken, Kalkan’ın döneminde Atatürk Anıtı’nın açılışında yaşanan polemikler ve Artvin Borçka Karayolu’nun asfalt şantiyesinin mühürlenmesi olayları yaşanmış ve kamuoyu bu konuları uzunca bir süre tartışmıştı.

Etiketler: » » » »
Share
2314 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?