logo

Artvin’in Beklediği Haber Geldi

Artvin İçme Suyu İhale Ediliyor.

 

Artvin’in yıllarca hayalini kurduğu ve arzuladığı hizmete kavuşuyor. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin yerel seçimler öncesinde verdiği söz için bir önemli adım daha atılmış oluyor. Artvin Hatila Vadisi Su Projesi DSİ tarafından ihale ediliyor. 16 Ekim 2015 tarihinde Artvin İçme suyu Projesi kapsamında “Artvin İçme suyu İsale Hattı” ve ”Artvin İçme suyu Arıtma Tesisi” işleri ihalesi gerçekleştirilecek. Haber memnuniyetle karşılanırken, DSİ tarafından gerçekleştirilecek olan proje şehrin 50 yıllık su ihtiyacını çözeceği ileri sürüldü.

Büyük ihale 16 Ekim’de

DSİ Genel Müdürlüğü ile Artvin Belediyesi arasında Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun huzurlarında 28 Nisan 2015 tarihinde imzalanan Artvin İl Merkezi İçme Suyu Projesi’ne ait protokol hayata geçiyor.

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından ihalenin tarihi açıklanırken, açıklamada konuya ilişkinde detaylar verildi. Yapılan açıklamada; “Söz konusu proje ile içme suyu kaynağı Hatila Deresi üzerinden 1.320 m kotunda yapılacak regülatörden DN 500 lük çelik boru ile 33 km uzunluğunda yapılacak isale hattıyla 880 m kotundaki Katrevan Mevkiinde planlanan arıtma tesisine getirilecektir.

Bu proje ile 2050 hedef yılı ve nüfusu olan 53.120 kişiye 255 lt/sn (7.880.000 m3/yıl) kaliteli içme suyu ihtiyacı karşılanacaktır.

Ayrıca Katrevan Mevkiine gelecek içme suyu yapılacak olan 22.000 m3 kapasiteli konvansiyonel tip arıtma tesisi ile arıtılarak mevcut içme suyu şebekesine bağlanacaktır.

Artvin İçme suyu Projesi kapsamında “Artvin İçme suyu İsale Hattı” ve ”Artvin İçme suyu Arıtma Tesisi” işleri 01.09.2015 tarihli Bakanlık Olur’u ile DSİ Genel Müdürlüğünün 2015 Yılı Ek Yatırım Programına alınmıştır.

Bunun üzerine DSİ Genel Müdürlüğü İçme suyu Dairesi Başkanlığı 2015/123630 İhale Kayıt Numarası ile Artvin İçme suyu İsale Hattı işini ilana çıkmıştır. İhale tarihi 16 Ekim 2015’dir”ifadelerine yer verildi.

Artvin Belediye Başkanı Kocatepe’den DSİ’ye ve hükümete teşekkür

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, su projesinin ihale edilecek olması dolayısıyla bir açıklama yaparken, su projesinin Artvin halkının hayali olduğunu belirterek hayalleri gerçekleştiren AK Parti’nin ilimizin bir önemli hayalini daha gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile imzalanan protokolün DSİ tarafından gereğinin yerine getiriliyor olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirterek, ihalenin biran önce gerçekleştirilmesi ve projenin inşaatının başlamasını arzuladıklarını ifade eden Başkan Kocatepe, DSİ’ye ve projenin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Kocatepe, yerel seçimler öncesinde Artvin Halkına verdikleri en önemli vaatlerinden birini daha gerçekleştiriyor olmanın da sevincini yaşadıklarını sözlerine ekledi.

Share
749 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?