logo

reklam

Artvin’in Asırlık Çınarı Süleyman Yıldırım Hayata Veda Etti

Artvin bir değerini daha kaybetti. Bursa’da kızının yanında iken hayata veda eden Yıldırım’ın cenazesi toprağa verilmek üzere Artvin’e getirildi.

28 Temmuz Cuma günü Öğlen ve Cuma namazına müteakip kılınan Cenaze namazının ardından Balcıoğlu Mezarlığına sonsuzluğa uğurlandı. Merhum  Süleyman Yıldırım  Orman davası ve Kafkasör’ü ilk başlatan ve ilk fotoğrafını Artvin basınıyla paylaşan çok yönlü kişiliği ile tanınıyordu.

Yıldırım, Artvin’de Demokrat Parti’nin ilk kurucuları arasında yer almış, Artvin Belediyesi’nde önemli hizmetlerde bulunmuştu. İlerleyen yaşına rağmen TBMM’de orman ile ilgili davanın dosyalarıyla dolaşan Yıldırım, ömrünün sonuna kadar bu davanın peşini bırakmayacağını söyleyerek, ceketinin cebinde ve elinde taşıdığı çantasında yaklaşık 30 yıldır sürdürdüğü Orman davasının evrakları ve anayasa kitapçıklarını taşımaya devam etti.

Orman Davası denilen konu ise şudur; Devlet 1945 yılında çıkardığı 4785 Sayılı Orman kanunu ile tüm ormanları devletleştirmiş ve on binlerce tapu geçersiz kalmıştı. Orman davasının 30 yıllık mücadeleci asırlık çınar 93 yaşında vefat eden  Süleyman Yıldırım Cuma namazının ardından sonsuzluğa uğurlanacak. Gazetemiz çalışanları olarak Allahtan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

Share
1827 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?