logo

“Artvin’i Tosuncuklara Sıfırlatmayacağız”

Türk Eğitim-Sen madene hayır nöbetine destek verdi.

Artvin Cerattepe Bölgesinde gerçekleştirilmek istenilen madencilik faaliyetlerine karşı Artvin halkının nöbet eylemleri hız alarak devam ederken, Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen sendikası 26 Haziran 2015 Cuma Günü Cerattepe’de nöbete devam eden Artvin Avcılar Kulübüne destek vermek amacıyla nöbet alanındaydı.

 

Cerattepe’de nöbet tutmak için kurulan bekçi kulübesi, çadır ve barakaların kurulma çalışmalarına katılıp yardım eden Türk Eğitim-Sen Artvin Şube Yöneticileri ve Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi İsrafil Bayrak şu açıklamada bulundu:

“Cerattepe’de yapılmak istenen madencilik çalışmaları Artvin’i sıfırlayacak bir projedir. Bunun bertaraf edilmesi için yıllardır çetin bir mücadele verilmektedir. Gelinen noktada görülen odur ki, Artvinli memleketine sahip çıkmayı bir namus meselesi olarak görmektedir. Ya Artvin kurtarılacak ya da hep beraber koca bir medeniyet yok edilecektir. Artvin ve Artvinli üç beş baronun keyfi için kültürüne sövmeyecek, sövdürmeyecektir. Ya birlikte kazanılacak ya birlikte yok olunacaktır. Bu anlamda bütün Artvin Halkı ve Artvin bünyesinde faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri üzerine düşeni fazlasıyla yapmaya hazırdır. Biz Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak Artvin’imiz için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Küresel güçlerin ulusal taşeronlarının ve yerli işbirlikçilerinin, Artvin’in nefesini kesmelerine hiçbir şartta müsaade edilmeyeceğinin bilinmesini isteriz. Yerli işbirlikçilerin derin ilişkileri,  Artvin için mücadele veren diğer STK’lar gibi Türkiye Kamu-Sen’i de çıktığı bu kutlu varoluş mücadelesinden geriye döndürmeyi başaramayacaktır.

24 saat nöbet tutma çalışmalarında her vatansever Artvinlinin ve sivil toplum örgütünün yaptığı gibi 24 saat nöbet tutma görevini devralıp haklı davamıza desteğimizi kesin sonuç alınıncaya kadar sürdüreceğiz. İyi bilinmelidir ki, Artvin’i tosuncuklara sıfırlatmayacağız” dedi.

Share
601 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?