logo

Artvin’e Lapa Lapa Kar Yağıyor

Artvin Kara kışa girdim, giriyorum derken, hafta sonundan beri yoğun kar yağışı altında. Kelimenin tam anlamıyla Artvin’e lapa lapa kar yağarken, Hopa Dağı yine geçit vermiyor. Kar yağışı nedeniyle Artvin’de bazı ilçelerde kar tatilleri dahi verilmeye başlandı.

Artvin’de lapa lapa kar yağıyor. Artvin Merkez ve ilçeleri yoğun kar yağışının etkisinde kalırken, hafta sonundan beri aralıklarla yağan kar güzellikler sunarken, sıkıntıları da beraberinde getirdi. Geçtiğimiz hafta sonu önce yüksek kesimlerde başlayan yağış şehir merkezlerine kısa sürede inerken, Artvin Merkez, Şavşat ve Murgul ilçeleri yoğun kar yağışından en fazla nasiplenen ilçeler oldu. Artvin Merkez’de hemen bütün mahallelere yoğun bir şekilde kar yağarken, 5 Aralık 2016 Pazartesi günü akşam saatlerinde başlayan yağış gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürdü. Yoğun yağışın en etkili olduğu noktalar ise her zaman olduğu gibi yine Artvin-Trabzon Karayolu Hopa Dağı Mevkii ile Artvin-Ardahan Karayolu Sahara geçidi oldu. Bu mevkilerde araç sürücüleri ve vatandaşlar oldukça sıkıntılı anlar yaşadılar. Cankurtaran mevkiinde zincirsiz araçların kayması nedeniyle yüzlerce araç yolda kalırken, yolda kalan araçların imdadına çekiciler yetişti. Cankurtaran bölgesi zorlukla geçilirken, Karayolları ekiplerinin yol temizleme çalışmaları ise yetersiz kaldı. Artvin-Ardahan Karayolu ise gün boyunca kar yağışı ve tipi nedeniyle uzunca bir süre kapalı kaldı.

Kar Tatil Getirdi

Kar yağışı nedeniyle Artvin’de eğitime kar tatili geldi. Artvin Merkez’de taşımalı eğitime bir gün süreyle ara verilirken, Murgul ilçesinde ise yoğun yağış nedeniyle eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildiği açıklandı.

Artvin’de Karayolları, İl Özel İdaresi ve Belediyelerin yoğun kar mesaisi sürüyor.

Etiketler: »
Share
1799 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+2 = ?