logo

Artvin’e İki Önemli İcraat

Hopa Balıkçı Barınağı ile Tarımda yüzde elli hibe desteği hayırlı olsun

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’dan iki önemli hizmet daha geldi. Milletvekili Kışla’nın bir süredir takip ettiği Hopalıların Balıkçı Barınağı artık hayal konumundan çıktı. Hopa Barınağı Projesi ihale edildi. Vekil Kışla’nın ilimiz adına bir başka önemli icraatı ise tarım sektörüne sağlanan yüzde elli hibe desteği oldu.

Hopa’nın Balıkçı Barınağı artık hayal değil

Hopa halkı tarafından yıllardır talep edilen ve her seçim döneminde gündeme gelen Balıkçı Barınağı Projesi artık hayal değil. AK Parti Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın kişisel takipleri sonucunda yatırım programına konulan Hopa Balıkçı Barınağı Projesi’nin yapım işi için ödenekte ayrılmıştı. Hopa Balıkçı Barınağı Projesi Yapım işi ihale edildi ve Hopa halkı artık Balıkçı Barınağı’na kavuşacak. Ulaştırma, Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Hopa Balıkçı Barınağı İnşaatı Yapım İşi ihalesi tamamlandı. İhale bedeli 33 Milyon TL olarak açık ihale usulü ile gerçekleşirken ihale kapsamında 1 Adet Balıkçı Barınağı. (Ana ve Tali Mendirek (Antifer bloklu ve anroşmanlı), rıhtım , çekek Yeri, çelik fener kuleleri inşaatları ile elektrik ve su tesisatı işleri) yapılacak. Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 10 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacak. Proje ise Yer tesliminden itibaren 900 (dokuzyüz) takvim gününde tamamlanacak.

Konuya ilişkin olarak projenin ihale aşamasına gelmesinde büyük emekleri olan AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla internet sitesi üzerinden bir açıklama yaparken, “Hopalı Hemşerilerimizin Bir Hayalini Daha Gerçekleştirdik. Hopalı hemşerilerimizin yıllardır hayali olan Balıkçı Barınağı’nın ihalesi 33 Milyon TL ile yapıldı. Hopalı hemşerilerimize hayırlı olsun. Bir süredir takip ettiğimiz projenin ihale aşamasına gelmesi en büyük arzumuz idi. Artık Hopa Balıkçı Barınağı hayal değil gerçek olmuştur. İnşallah belirtilen 900 iş günü içerisinde de proje tamamlanır ve Hopa halkı hak ettiği bu güzel hizmete kavuşur” diye konuştu.

Tarıma yüzde 50 hibe desteği

AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla tarımla ilgili yatırım projelerine sağlanan % 50 hibe desteğinin sağlandığını da açıkladı. AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, tarıma sağlanan yüzde elli hibe ile ilgili yaptığı açıklamada “Yöremizin kalkınması için olmazsa olmazımız olan ve son derece önem verdiğimiz TET (Tarım-Eğitim-Turizm) konularında projeler hazırlayarak uygulamaya geçirmekle birlikte birçok projeyi de %50 hibe yoluyla gerçekleştirmeyi fırsat bilmemiz gerekmektedir.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak, alternatif gelir kaynaklarını oluşturmak, gelir düzeyini yükseltmek,tarımsal üretimi artırmak amacıyla gerçek ve tüzel kişilere tarım alanında %50 hibeli yatırım desteği verilmektedir.

Bu kapsamda ilimizden 10. Etap Ekonomik Yatırımlar kapsamında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na yatırım için müracaatta bulunan 15.295.469,10 TL tutarındaki 11 projenin tamamına %50 hibe desteği sağlanmıştır.

Bu tür projelere halkımızın gerekli ilgiyi göstermelerini temenni eder, saygılar sunarım” dedi.

Her iki haberde Artvin’de sevinçle karşılandı.

Ç.P.

Etiketler: » » » »
Share
1204 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?