logo

Artvin’e 22 Hekim Ataması Yapıldı

Bakanlığın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından son açıklanan münhal kadrolara göre Artvin’e 22 Hekim ataması yapıldı.

Artvin Devlet Hastanesi’ne 2 Pratisyen Hekim, 4 Uzman Hekim (Anesteziyoloji Ve Reanimasyon, Deri Ve Zührevi Hastalıkları, Kadın Hastalıkları Ve Doğum, Radyoloji), Artvin İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezi 5 Pratisyen Hekim, Hopa Toplum Sağlığı Merkezine 1 Pratisyen hekim, Hopa Devlet Hastanesine 4 Uzman hekim (Anesteziyoloji Ve Reanimasyon, Göz Hastalıkları, Nöroloji, Ruh Sağlığı Ve Hastalıkları), Artvin Borçka Devlet Hastanesi 1 Pratisyen hekim, Yusufeli Devlet Hastanesine 3 Pratisyen hekim, 2 Uzman hekim (Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları, Kadın Hastalıkları Ve Doğum) ataması yapıldı.

Artvin İl Sağlık Müdürü Abdullah Güleç hekim atamaları ile ilgili değerlendirmelerinde;  “İlimiz coğrafyası düşünüldüğünde branş uzmanlarının İl merkezimizde ve ilçelerimizdeki önemi daha da artmaktadır. Bu atamalarla ilimiz hekim kadrosu olarak rahatlamıştır. Görevlerine yeni başlayacak hekimlerimizin ilimiz de başarılı hizmetlere imza atmalarını temenni ederim. Hekim açığının ülkemiz düzeyinde değerlendirildiğinde ciddi rakamlara ulaştığını görmekteyiz. Bu şartlar altında planlamada ilimize bu kadroların tahsisinde bizlere desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Kemal Cirit’ e, Artvin Milletvekilimiz Sayın İsrafil Kışla’ ya ve emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürlerimi arz ederi” sözlerine yer verdi.

Share
504 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?