logo

Artvin’de Yılın Düğünü Festival Tadında Gerçekleşti

Gazeteci Hüseyin Erer, Mega Hafıza Uzmanı Ayla Yılmaz ile Dünya evine girdi. Muhteşem kır düğününde Vali Cirit nikah şahidi oldu, Başkan Kocatepe nikah kıydı

Artvin’in tanınmış iki ailesinin evlatları Ahlat Köyü’ndeki Muhteşem Kır Düğünü ile hayatlarını birleştirdiler. Gazeteci Hüseyin Erer ile Mega Hafıza Uzmanı Ayla Yılmaz’ın kır düğününde Artvin Valisi Kemal Cirit nikah şahidi olurken, genç çiftin nikahını ise Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe kıydı.

Artvin’in iki tanınmış ailesi olan Yılmaz ve Erer aileleri evlatlarını Ahlat Köyü’nde gerçekleştirilen muhteşem bir kır düğünü ile evlendirdiler. Yılmazlar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa ve eşi Zehra Yılmaz’ın kızı Mega Mental Aritmetik Hafıza’nın uzmanı Ayla Yılmaz ile Artvin’in tanınmış gazetecilerinden Tüncer ve eşi Hacer Erer’in oğlu Artvin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Erer, muhteşem bir kır düğünü ile hayatlarını birleştirdiler. Ahlat Köyü’nde Erer ailesine ait bahçe günler öncesinden bu muhteşem düğün için hazırlandı. Şişme oyun parkı kurularak çocukların dahi unutulmadığı muhteşem kır düğününün organizasyonunu My Garden Organizasyon yaparken, genç çift düğünün yapılacağı alana güzel bir nostalji ile geldiler. Damat Hüseyin Erer, hayatını birleştirdiği gelin Ayla Yılmaz’ı at üzerinde düğünün yapılacağı alana getirdi. Genç çiftlerin hayatlarını birleştirecekleri bu ana şahitlik yapmak için yüzlerce Artvinli düğüne teşrif etmişlerdi. Artvin Valisi Kemal Cirit, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç, MHP’nin son genel seçimlerindeki milletvekili adayı Muhammet Altunal, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeleri, Artvin’in tanınmış bir çok gazetecisi, iş ve siyaset dünyasının önemli simaları, Belediye ve il genel meclis üyeleri ile birçok tanınmış sima ile Yılmaz ve Erer ailelerinin yakınları ile genç çiftin arkadaşları bu muhteşem düğüne katıldılar.

Genç çiftin at eşliğinde düğün alanına gelişinin ardından havai fişekler patladı. Güzel bir ışık gösterisini takiben genç çift, hayatlarını birleştirecekleri alana girdiler. Alkışlar arasında genç çift ilk danslarını yaptılar. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin de gelmesi ile düğünde nikah merasimine geçildi. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’nin kıyacağı nikahta Artvin Valisi Kemal Cirit, Ayla Yılmaz’ın, İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi hakimlerinden Erdoğan Tost ise Hüseyin Erer’in nikah şahitliklerini yaptılar. Başkan Mehmet Kocatepe, nikahı kıymadan önce genç çiftlerin evliliğine mahal bulunmadığını belirterek başladığı konuşmasında genç çiftlere öğütlerde bulundu. Daha sonra önce Ayla Yılmaz’ın ardından da Hüseyin Erer’in hayatlarını birleştirmek için ‘Evet’ demelerinin ardından şahitlerde bu güzel birleşmeye şahitlik yaptıklarını belirttiler. Vali Kemal Cirit, evlilik cüzdanını Ayla Erer’e verirken, bir ömür boyu mutluluklar diledi.

Takı töreninden önce ise yine Artvin’in tanınmış esnaflarından Özdemir Arslantürk, ‘Yaş Destanı’nı okuyarak güzel bir sürpriz yaptı. Artvin Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları ekibinin gösterisinden sonra da takı törenine geçildi. Uzun süren takı töreni sonrasında düğüne katılanlar Artvin halk türküleri eşliğinde horonlar teptiler, halaylar çektiler. Düğün gecenin ilerleyen saatlerine kadar sürerken, bu muhteşem kır düğünü uzun süre unutulmayacak görüntülere sahne olmuş oldu.

Düğün sonunda düğüne katılan kalabalık Ayla ve Hüseyin Erer çiftini tebrik ederek bir ömür boyu mutluluklar dilediler.

Etiketler: » » » »
Share
6802 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+4 = ?