logo

reklam

“Artvin’de Yatırımlarımız Devam Edecek”

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Milletvekili adayı Hayrettin Gülbin Borçka ilçesine giderek vatandaşlarla bir araya geldiler.

 

Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Kalender ve partililer tarafından karşılanan Kışla İlk olarak Borçka devlet Hastanesine gitti. Borçka Devlet Hastanesinde Hastane Başhekimi Nur Gündoğan Güneş ve hastane müdürü Kenan İnan tarafından karşılanan heyet hastaları ve hasta yakınlarını ziyaret ettiler. tadilat halinde olan Borçka hastanesi hakkında açıklamalar yapan Kışla  “Borçka hastanesinin yer teslimnde sıkıntılar yaşadık, hastahanenin belli kısımlarının yıkılmasına ve yeniden onarımına karar verdik, bu bağlamda 700 bin tl + kdv ödenekle şu anda ihalesi yapıldı ve acil kısmının yıkılıp mevcut binanın bu kısma taşınmasındaki noktasındaki işlemler devam ediyor. yıl sonuna kadar çalışmalar tamamlanıp teslimi yapılacak ve Toki ile yaptığımız görüşmeler neticesinde bir an önce hastanenin yapımına başlanacaktır”  dedi.

79 Öğrenciye Tablet Bilgisayar Dağıttı

İlçede incelemelerine devam eden Milletvekili İsrafil Kışla daha sonra Osman Bakır Anadolu İmam Hatip Lisesine giderek burada Fatih projesi kapsamında 79 öğrenciye tablet bilgisayar dağıttı. Öğrencilere hitap eden Kışla ” Sevgili öğrenciler bende bir imam hatipliyim. Şimdi sizlere bakınca o günlerimi hatırlıyorum. Sizleri seviyoruz, sizlere hizmet etmek güzel şey. Milli Eğitim Bakanlığında Milli Eğitim Komisyon üyeliği yaptım. Amacımız eğitimde ve sağlıktaki tüm problemleri çözmektir, sizlerin çok daha iyi yetişmesi bizler için çok önemlidir. Bizim servetimiz ve sermayemiz sizlersiniz, bundan 4-5 yıl önce Artvin’in başarı sıralaması 78-79’ lardaydı. Şimdi ise ilk otuzun içindeyiz, hedefimizde ilk onun içine girmektir. Artvin’de başarı her yıl artarak devam ediyor. Bu başarıyı sağlayan eğitim kadrosuna da teşekkür ediyorum. Kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz, yarınlarda bu ülke için hizmet noktasında hepiniz ayrı ayrı görevler alacaksınız. Hepiniz en iyi şekilde yetişmelisiniz, bizler fırsat eşitsizliğini ortadan kaldıracağız. Modern okullar yapmaya çalışıyoruz, kolej havası vermeye çalışıyoruz” dedi.

Tek Vatan, Tek Millet,Tek Devlet, Tek Bayrak

Seçim çalışmalarını devam ettiren İsrafil Kışla ve Hayrettin Gülbin akşam saatlerinde Borçka ilçesinde düzenlenen dayanışma yemeğine katıldı. Belediye Başkanı Aslan Atan ve İlçe Başkanı Şükrü Ertürk’ün organize ettiği programa çok sayıda partili katıldı. Ak Parti’nin kuruluş aşamasında bu güne kadar yönetimlerde görev alan tüm teşkilat mensuplarıyla bir araya geldiler. Programda konuşma yapan AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla “Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Bu seçim sıradan bir seçim değil. Ülkemizin güçlü olması lazım, 1 Kasım seçimleri çok önemlidir. Çok güzel seçim bildirgesiyle yola çıktık, burada bu terör bitene kadar, bir tane terörist kalana kadar ne pahasına olursa olsun terörle mücadele sonuna kadar devam edecek. Tek Vatan,Tek Millet,Tek Devlet, Tek Bayrak bundan taviz vermeyeceğiz.  Türkiye’nin AK Partiye ihtiyacı var, bu bir istikrar mücadelesidir. Başarı tek başına bir Belediye başkanın başarısı değildir, ilçe başkanının başarısı değildir, milletvekili adayının başarısı değildir. Hep birlikte tek yürek olarak çalışırsak başarı elde edilir. Artvin’de çok güzel yatırımlar yapılıyor. Yatırıma ihtiyacı olan ilçelerimize hizmet götürmeye devam ediyor. Artvin ile ilgili çok büyük projelerimiz var, bunlar sıradan projeler değil” dedi.

Güreşen Köprüsü için Sondaj Çalışmaları Devam Ediyor

Milletvekili İsrafil Kışla, Borçka Güneşli köyü ve arkasından güneşli köyü sakinleri ile bir araya geldi. Güneşli köyü Madenli mahallesine giden Kışla, burada yapımı yarım kalan yol sergi çalışmalarının tamamlanması için encümenlere gerekli talimatı vererek “araçları kiralayın ödemesini bizzat ben yapacağım” dedi. Güreşen köprüsü ile ilgilide köylülere bilgi veren kışlar artık son aşamaya gelindi. sondaj çalışmaları yapılıyor. Proje bittikten sonra yapımı ile ilgili ulaştırma ve maliye bakanlığı ile görüşmeler yapılarak bir an önce yapımının başlatılmasına gayret edileceğini söyledi.

Güreşen ilköğretim okulunu da ziyaret eden kışla okul içi kalebodur tadilatının yapılması için talimat verdi.  Güreşen köyünün güzel bir okul binası olduğuna dikkat çeken kışla ancak iç donanımının tadilata girmesi gerektiğini söyledi. Ardından İl milli eğitim müdürlüğünden okulun kalebodur ve merdivenlerinin yapımı için 20 bin TL ödenek ayrılmasını talep etti. Yaptığı görüşmeler neticesinde köy okulunda gerekli tadilatın 15 tatilde yapılacağının sözünü aldı.

AK Parti İl Başkanı Balta’dan Kınama

AK Parti Artvin İl Başkanı Av. Erkan BALTA Kemalpaşa Belde başkanlığına yapılan saldırıyı kınadı. Balta açıklamasında; “Dün gece Kemalpaşa Belde Başkanlığımıza yapılan taşlı saldırıyı kınıyorum. Son zamanlarda Türkiye’de yaşanan terör olayları ile ülke siyasetini dizayn etme çabası içine girenlere Ak Parti olarak izin vermeyeceğiz. Bütün Ak Parti teşkilatı olarak sımsıkı bir şekilde kenetlendik. Bu tip saldırıları yapanların amaçları belli. Bunlara asla müsaade etmeyeceğiz. Yapılan bu saldırıyı kınıyorum. Ve buradan tekrar üstüne basa basa ifade etmek istiyorum. Bizim davamız Türkiye, biz bu millete hizmet için siyaset yapıyoruz. Hem ülkemizde ki huzuru bozmak isteyen terör örgütleri ile hem de bunlarla beraber hareket edenlerle mücadelemiz sonuna kadar devam edecek. Yılmayacağız. Yıkılmayacağız” ifadelerini kullandı.

Share
952 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?
#

“Artvin’de Yatırımlarımız Devam Edecek”” için 2 Yorum

  1. bırakın artık : diyor ki:

    Borçka hastanesi ve Güreşen köprüsü için 4 yıl önce de söz vermiştiniz. Bir kez sözünü tutmayana neden inansın Borçkalı?

  2. Rıza : diyor ki:

    Yalanla abat olanın ahiri berbat olur sayın kışla ne oldu yıllar önce söz verdiğiniz şavşat SAHARA TÜNELİ? niye yapılmadı?,nerde söz verdiğiniz Ardanuç-Olur yolu,Ardanuç-Ardahan yolu ne oldu?yalan oldu galiba!niye yapılmadı? Yusufeline 1.km bile duble yol yaptıramayan sizlere artık güvenimiz kalmadı akp’ye Artvin’dede oy yok!