logo

Artvin’de Temsili Kurtuluş Töreni

7 Mart Artvin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 94. Yıl dönümü münasebetiyle Artvin Belediye Başkanlığı temsili kurtuluş programı düzenledi. Artvin Belediyesi önünde kortej yürüyüşü ile başlayan programa, Artvin Vali Vekili Hana Ongu, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN…

Fener alayı eşliğinde yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı kutlama program yöresel kıyafetleri giyen atlı birliklerin şehre girişi temsili canlandırmasıyla başladı. Atlı birliklerin yanı sıra, mehteran takımı ile çok sayıda vatandaş şehir merkezinden Artvin valiliği önünde bulunan tören alanına kadar yürüdü. Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ; Artvin’imizin vatan topraklarına yeniden dahil edilmesinin 94. Yıl dönümü gördüğünüz gibi, ilk gün ki heyecanla ilk günkü aşkla şevkle yaşıyoruz. Binlerce insan mehteran eşliğinde, 1921’deki heyecanı yeniden yaşadı dedi. Kocatepe konuşmasını; Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun yada vatan topraklarına yeniden kavuşmasının 94’üncü yılını tebrik ederek bitirdi.

Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 94’üncü yıl dönümü kutlamaları, düzenlenen konser ve halk oyunları eşliğiyle devam etti.

Etiketler: » »
Share
723 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?