logo

reklam

Artvin’de Taşeron İşçilerin Kadro Heyecanı

Artvin Merkez Devlet Hastanesi’nde, taşeron işçilerin kadroya geçişleri ile ilgili süreç başladı.

 

Binlerce taşeron işçinin yıllardır beklediği kadro umudu, hükümetin yayınladığı 696 Sayılı KHK ile somutlaştı. Yeni yılın ilk gününde de ’Taşeron Personelin Kadroya Geçiş Yönetmeliği’ Resmi Gazete’de yayınlandı. Düzenleme ile Artvin Devlet Hastanesi’nde çalışan taşeron işçinin daimi kadroya geçişi için yasal süreçte resmen işlemeye başladı.

Hastanenin konferans salonunda düzenlenen toplantıda SGK İl Müdürü Kahraman Derici, İŞKUR İl Müdürü Cevdet Ertürk ve İl Sağlık Müdürü İrfan Akalın,Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Hasan Gündoğdu, Kamu Hastaneleri Başkanı op. Dr.İbrahim Özcan  tarafından kadro alacak işçilere süreçle ilgili bilgiler verildi, işçilerin aklındaki sorular yanıtlandı.

Müjdeyi Rüyasında Gördü

Haberi alamdan önce uyuduğunu ve o sırada gördüğü rüyada Sağlık İl Müdürü İrfan Akalın’ın kendisine sana bir müjdem var dediğini dile getiren hastane personeli olarak 5 buçuk yıldır kadro bekleyen Lale Aksakal;  “Cumhurbaşkanımızın açıklama yaptığı gün evdeydim, uyuyordum. Bir an telefonum çaldı. Telefona bakmadan önce de bir rüya görüyorum. Rüyada İrfan Bey yemekhaneye gelmiş, yemekhanede bir masada oturuyor önü ekmek dolu. ‘Lale hanım buraya gelir misiniz’ dedi, bende ‘Buyurun hocam dedim, sonra bana Sana çok müjdeli bir haberim var’ dedi. O sırada da telefon çalıyor, bende telefonun sesine uyandım o sırada arkadaşım ‘Biliyor musun Cumhurbaşkanımız açıklama yaptı kadro geliyor’ dedi. Ondan sonra bir şaşırdım İrfan Bey, Cumhurbaşkanı falan. O gün benim için gerçekten büyük bir sürprizdi. Rüyam, arkadaşımın araması falan o günü hiç unutamam” ifadelerini kullandı.

Share
1539 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?