logo

Artvin’de Tarım Destek Ödemeleri Başladı

Artvin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İshak Hacıkamiloğlu  “Artvin’deki çiftçilerimize toplam 2.074.977,50 TL ödeme yapılacaktır”.

28 Şubat 2015 Cumartesi günü itibarı ile 2014 yılı Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi ile Yem Bitkileri desteğinin ödemelerinin başladığı bildirildi.​

Artvin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İshak Hacıkamiloğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, ” 25.02.2015 tarihinde Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nunda katılımları ile gerçekleştirilen “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının “Tarım Sektörü Entegre Yönetim Bilgi Sistemi” projesinin tanıtım toplantısında belirtmiş olduğu üzere 28 Şubat 2015 Cumartesi günü itibarı ile 2014 yılı Mazot, Gübre ve Toprak Analizi Destekleme Ödemesi ile Yem Bitkileri desteğinin ödemelerinin başladığını kamuoyuna açıklayarak Türkiye genelinde çiftçilerimize bir defa da  2 milyar Türk Lirası Tarımsal Destekler olarak ödeneceğini, Mazot, Gübre ve Toprak Analizi, Yem Bitkileri Destekleme Ödemesinin çiftçilere ödenecek olan yıllık destekleme miktarının yüzde 20’sine tekabül ettiğini belirtmiştir ” ifadelerini kullandı.
Hacıkamiloğlu, “İl Müdürlüğümüz tarafından Mazot, Gübre  ve  Toprak  Analizi Desteği 2014 yılı uygulamalarına yönelik çalışmalar tamamlanmış olup, Çiftçi Kayıt Sistemine kayıtlı 13.304  çiftçimize 2.059.274,61 TL aynı tarihte Yem Bitkileri Desteklemeleri kapsamında da toplam 24 çiftçiye 15.702,89 TL ödenmeye başlanmıştır. Mazot Gübre ve Toprak Analizi Destekleme ödemesi ve Yem Bitkileri destekleme ödemesiyle birlikte Artvin’deki çiftçilerimize toplam 2.074.977,50 TL ödeme yapılacaktır. Bu ödeme miktarı İlimizde yapılacak olan destekleme ödemelerinin yaklaşık 1/3’ne tekabül etmektedir. 2015 üretim yılının tüm üreticilerimize hayırlar getirmesini, bol kazançlı olmasını temenni ediyorum.

Ayrıca bilindiği üzere 42 İlimiz Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma (IPARD) programı kapsamında olup Artvin İli IPARD programı dışındaydı. Sayın Başbakanımız İlimizi de yakından ilgilendiren çiftçilerimize yönelik bir müjde daha vermiş olup geri kalan 39 İl içinde IPARD benzeri bir yöntemle destekleneceğini beyan etmiştir. ” şeklinde açıklamasını tamamladı.

Share
794 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?