logo

Artvin’de Sigortacılar Macahel’de Toplandı

Artvin’li Sigortacılar,  Sigortacılık Haftası Etkinliklerini bu defa Borçka’da bir dizi etkinlikle kutladılar.

Her yıl 26 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında kutlanan “Sigortacılık Haftası” kutlama etkinlikler nedeniyle Artvin İlinde bulunan Sigorta Acenteleri bir araya gelerek Borçka’da bir dizi etkinlik düzenlediler.

Borçka Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliği yaptığı etkinlik kapsamında Borçka’da bir araya gelen sigortacılar birlikte yaptıkları kahvaltı ile kutlamalara start verdiler.

Artvin ilinde hizmet veren sigorta firma sahipleri daha sonra Borçka Karagöl’ü gezerek bol bol fotoğraf çektiler. Sigortacıların ikinci adresi Macahel oldu. Macahel’de Tema Konuk Evi toplantı salonunda Sigortacılık Haftası nedeniyle toplantı yapıldı.

Toplantıya Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eşref Merttürk, Borçka Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Zeki Öz, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel, Sektör Temsilcisi Artvin İl Delegesi Ertan Torun, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Taner Köse, Artvin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan ve Artvin ilinde bulunan Sigorta Acente Temsilcileri katıldılar.

Borçka Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Eşref Merttürk, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kurtul Özel ve Sektör Temsilcisi Artvin İl Delegesi Ertan Torun toplantıya başkanlık ettiler.

İlk konuşmayı yapan Kurtul Özel konuşmasında şunları söyledi: “Hazine Müsteşarlığı’nın 2009-2013 yılları Stratejik Planı kapsamında Mayıs ayının son haftası “Sigortacılık Haftası” olarak ilan edilmesi, toplumda sigorta bilincinin artırılması ve sektörün geleceği açısından büyük önem taşıyor.  Sigortacılık faaliyeti gösteren üyelerimizin Sigortacılık Haftasını kutluyorum” dedi.

Borçka Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Eşref Merttürk;”Ülkemiz sigortacılığının geliştirilmesi, toplumda sigorta bilincinin artırılması, sigortacı ve sigortalı arasındaki güvenin daha da yükseltilmesi son derece önemli bir konudur. Sigortacılık bilincinin ve sektöre duyulan güvenin artırılmasını gerekiyor. Sigortacılık Haftanız hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Sektör Temsilcisi Artvin İl Delegesi Ertan Torun; “Gerek ekonomik gerekse sosyal hayatımızda sigorta günümüzde gereklilikten çok zorunluluk haline gelmiştir. Ülkemizde ve dünyada yaşanan doğal afetler, kazalar sonrası yaşanan maddi kayıplara uğranmaması için sigorta vazgeçilmez bir etkendir. Tüm meslektaşlarımın Sigortacılık Haftasını kutlar çalışmalarında başarılar dilerim ” dedi.

Daha sonra Artvin sigorta acente sahipleri sorunlarını dile getirerek “neler yapabileceklerini” hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

Toplantıya başkanlık eden heyet katılımcılara teşekkür ederek toplantıya son verildi.

Share
689 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?