logo

Artvin’de Şiddetli Yağmur Sele Yol Açtı

Artvin’de bugün sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağmur Artvin’in Murgul, Borçka, Hopa ve Arhavi ilçesini etkisi altın aldı.

 

ARTVİN’nin Arhavi ilçesinde etkili olan yağmur sele neden oldu. Yetkililer bölgede heyelan riskine karşın uyarılarında bulundu. Kentte sabah saatlerinde başlayan ve giderek etkisini artıran yağmur Arhavi İlçesinde sele yol açtı. Sağanak yağış sonrası su seviyesi yükselen ilçedeki Kaprise Deresi taştı. Derenin taşması sonucu suyla kaplanan Kavak Köyü karayolu da ulaşıma kapandı, bazı araçlar da suyla kaplanan yolda mahsur kaldı. Bölgeye sevk edilen iş makineleri de karayolunun ulaşıma açılması için çalışma başlattı. Yağış nedeniyle bölgede birçok tarım arazisi sular altında kaldı. Yağışın sürdüğü bölgede yetkililer heyelan riskine karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Murgul Sele Teslim Oldu

Artvin’nin Murgul İlçesi’nde etkili olan yağmur, sel ve heyelana neden oldu. İlçedeki Murgul Deresi taştı, Kabaca ve Erenler Köyü karayolları da ulaşıma kapandı.

Erenler Köyü’ünde Mehmet Kalyoncu’ya ait ev sel suları nedeniyle hasar gördü. Yaşanan tehlike üzere Kalyoncu ailesi bireyleri evi tahliye etti. Bu arada Borçka İlçesi’ndeki İmam Hatip Lisesi de yanından akan deredeki su seviyesinin yükselmesi üzerine okul öğle saatlerinde tedbir amaçlı boşaltıldı. Yağış dolayısıyla bölgede yetkililer heyelan riskine karşı uyarılarda bulundu.

Artvin’in Murgul ilçesinde şiddetli yağmurdan dolayı dereler taşarak su baskınlarına sebep oldu. İlçede belediye ve Kaymakamlık tarafından olabilecek sel ve afetlere karşı vatandaşlar uyarılırken, taşan dere suları nedeniyle Murgul’daki sentetik futbol sahası büyük zarar gördü.

Artvin Valisi Ömer Doğayan Murgul’da yaşanan sel felaketinin ardından bütün programlarını iptal edip bölgeye gitti.

Share
1052 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?